Krimi

Mužovi, ktorý sa vyhrážal Becíkovi, nariadili dohľad: Má zákaz vycestovať aj piť alkohol

Za vyhrážky zastrelením nariadil súd obvinenému mužovi dohľad. Okrem toho sa nesmie k Becíkovi priblížiť na vzdialenosť menšiu ako päť metrov.

Ilustračný obrázok k článku Mužovi, ktorý sa vyhrážal Becíkovi, nariadili dohľad: Má zákaz vycestovať aj piť alkohol
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Obvinenému, ktorý sa vyhrážal predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislavovi Becíkovi (Hlas-SD) zastrelením, nariadil súd dohľad probačného a mediačného úradníka.

Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa nitrianskeho krajského súdu Lena Kiradžiev. Obvinenému súd uložil napríklad aj zákaz vycestovať do zahraničia alebo piť alkohol.

Prečítajte si tiež

Nesmie sa k nemu priblížiť

„Súd konštatoval dôvodnosť preventívnej väzby, avšak dospel k záveru, že v danom prípade by na ochranu spoločnosti a zabránenie obvinenému v pokračovaní trestnej činnosti pripadalo do úvahy nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka za súčasného uloženia primeraných obmedzení a povinností,“ uviedla hovorkyňa.

Priblížila, že súd obvinenému uložil aj zákaz vycestovať do zahraničia, povinnosť pravidelne sa dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi, zákaz styku s poškodeným a úmyselne sa k nemu priblížiť na vzdialenosť menšiu ako päť metrov, zákaz kontaktu s poškodeným v akejkoľvek forme a zákaz zdržiavať sa v blízkosti obydlia poškodeného.

„Zároveň uložil obvinenému zákaz požívať alkoholické nápoje,“ dodala.

Becík podal trestné oznámenie, ktorého dôvodom boli vyhrážky zastrelením. Predseda NSK je zároveň poslancom Národnej rady SR a lídrom kandidátky strany Hlas-SD do eurovolieb.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM