Marek Pindeš Futbal

MŠK Žilina - FC Nitra 1:1

MŠK Žilina - FC Nitra 1:1 (1:0) Góly: 4. Šourek - 68. Šimonek, ŽK: 42. Lietava, 86. Jež - 47. Kaspřák, 71. J. Leško, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Bóllo, 2636 divákov

Žilina: D. Perniš – S. Angelovič, Piaček, Šourek, V. Leitner – Ľ. Guldan – Kobylík, Jež, Adauto (62. Babatounde Bello), Patrik Mráz (82. Zlatkovič) – Lietava (62. T. Oravec) **Nitra: **Hroššo – Kaspřák, B. Labant, Martin Tóth, J. Leško – Štetina – Boszorád, I. Hodúr, Šimončič, Rák – Liluašvili (46. Šimonek)

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie domácim hráčom. Už v 4. minúte po rohovom kope Ježa a následnom centri z opačnej strany otvoril skóre obranca Šourek. V 7. minúte kapitán hostí Róbert Rák vyzvŕtal domácu obranu, ale zakončeniu chýbala razancia. O 4. minúty neskôr mali Žilinčania obrovské šance na zvýšenie náskoku. Jež zahral roh na krátko s Davidom Kobylíkom, ten poslal center na vzdialenejšiu žrď na hlavu Ľubomíra Guldana, ktorého pokus fantastickým zákrokom vyrazil gólman Hroššo. Následne sa lopta dostala ku Šourekovi pred ktorým zívala prázdna brána. Hroššo však priam zázračným zákrokom jeho príležitosť zneškodnil. Ďalšiu obrovskú príležitosť mali domáci v 28. min, keď Lietava tečoval loptu po nedorozumení nitrianskej defenzívy. Hráči Žiliny boli v prvom polčase jednoznačne lepším tímom. V 40. minúte sa sám pred Hroššom ocitol Guldan, brankár Nitry však včas vybehol a do šatní sa tak išlo za stavu 1:0 pre domácich. Po zmene strán sa ako prvá do gólovej šance dostala Nitra. Po dobrej kombinácii zakončoval Rák, skúsený Perniš jeho pokus vyboxoval. Hostia sa dočkali v 68. minúte. Po nenápadnom centri z ľavej strany, najvyššie vyskočil Šimonek a lopta sa z jeho hlavy pomocou brvna a žrde dostala za chrbát brankára Perniša. Domáci hráči si aj napriek veľkej snahe nevybudovali väčšiu šancu na skórovanie, rovnako ako hráči z pod Zobora, ktorí v závere zodpovedne bránili. Zverenci trénera Galáda si tak odnášajú zo Žiliny cenný bod.