Rastislav Búgel Správy Samospráva

Modernizácia základných škôl: Mesto ju chce vykonať za európske peniaze

Nitrianska radnica plánuje investovať do modernizácie základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia základných škôl: Mesto ju chce vykonať za európske peniaze
Zdroj: TASR

V rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) chce získať zdroje na technické vybavenie jazykových tried, školských knižníc a rôznych druhov odborných učební.

O zriadenie špecializovaných tried so zameraním na chémiu, biológiu, dielne či na jazykové a počítačové učebne sa bude uchádzať celkovo 11 škôl. „Veríme, že projekt bude úspešný a prostriedky v celkovej výške jeden milión eur prispejú k skvalitneniu vyučovacieho procesu,“ skonštatoval mestský poslanec a predseda komisie školstva Miloslav Hatala.

Ako pripomenul, mesto plánuje získať z fondov Európskej únie zdroje aj na rozšírenie siete materských škôl (MŠ). „Pre neustávajúci dopyt po miestach v materských školách a aj v nadväznosti na potreby, ktoré si žiada nová investícia automobilky Jaguar Land Rover, sú podané dva nové projekty na rozšírenie kapacít v MŠ Na Hôrke a MŠ Dobšinského. K zvýšeniu štandardu v poskytovaní služieb v materských školách prispejú aj rekonštrukcie MŠ Štiavnickej a dostavby MŠ Okružnej. Ďalej sa pripravuje aj projekt celkovej rekonštrukcie MŠ Beethovenova,“ uviedol Hatala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM