Správy

Moderné technológie a pohodlie: V Nitre vystavujú novinky zo sveta hromadnej dopravy

Najmodernejšie dopravné prostriedky určené pre verejnú hromadnú dopravu prevádzkovanú po ceste predstavuje veľtrh BUS SHOW – zdravá doprava, ktorý sa v utorok začal na výstavisku v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Moderné technológie a pohodlie: V Nitre vystavujú novinky zo sveta hromadnej dopravy
6
Galéria

Vystavovatelia prezentujú na ploche 4500 metrov štvorcových viac ako 20 autobusov z ôsmich krajín sveta.

„Súčasťou veľtrhu je prehliadka historických autobusov, vystavené sú aj slovenské midibusy a mikrobusy, luxusný autokar MAN Lion's Coach, ktorý na veľtrhu BUS WORLD v Bruseli získal prestížne ocenenie Autokar roka 2020,“ informoval Martin Lužbeťák z agrokomplexu Národné výstavisko, š.p., ktoré je hlavným organizátorom trojdňového veľtrhu.

Čistá, ekologická a komfortná doprava

BUS SHOW 2020 predstavuje úplne novú formu nízkorozpočtového, efektívneho odborného veľtrhu s tematickým zameraním na mestskú, linkovú, diaľkovú i zájazdovú dopravu. Podujatie sprevádzajú celodenné odborné konferencie E BUS3000 a Inteligent Transport Systems (IQTS). Cieľom veľtrhu je ukázať v praxi možnosti čistej, ekologickej, bezpečnej a vysoko komfortnej dopravy nielen v meste.

„Pre mestá je dôležité hľadať nové možnosti vo verejnej doprave a ukázať na možnosti integrácie dopravy v rámci komplexných programov Smart City,“ uviedol Lužbeťák.

Moderná technika

Veľtrh poskytuje veľký priestor pre predstavenie všetkých dostupných dopravných prostriedkov, ktoré neobťažujú ani hlukom, ani znečisťujúcimi emisiami. Ide o vozidlá s elektrickým pohonom, hybridné, ale i na stlačený zemný plyn s najmodernejšími dieselovými agregátmi s ekologickou normou Euro 6.

Predstavuje verejnosti modernú dopravnú techniku, autobusy, elektrobusy a trolejbusy, zároveň je však komplexným interaktívnym veľtržným projektom mapujúcim zásadné celoeurópske témy.

Tohtoročný veľtrh je zameraný na desať hlavných tém. Zamerané sú na vyspelé ekologické dopravné prostriedky hromadného cestovania, slovenskú mestskú hromadnú dopravu v kontexte Smart City, začleňovanie Slovenska do európskej dopravnej siete, znižovanie dopravnej záťaže a podporu verejnej hromadnej dopravy, strategické smerovanie inteligentnej mobility na Slovensku, digitalizáciu verejnej dopravy, inteligentné informačné, odbavovacie a riadiace systémy, vplyv dopravy na globálne otepľovanie Zeme, znižovanie emisií CO2 a financovanie nízkouhlíkových inovácií, alternatívne čisté zdroje energie pre dopravu – elektrina, vodík, plyn.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

BUS SHOW – zdravá doprava 2020
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie