Mladí šachisti úspešní: Z dolného Kubína priniesli zlato a štvrté miesto

Mladí nitrianski šachisti opäť potvrdili svoje kvality. Medzi 60 šachistami sa nestratili ani naši.

Ilustračný obrázok k článku Mladí šachisti úspešní: Z dolného Kubína priniesli zlato a štvrté miesto

V Dolnom Kubíne sa uskutočnilo finále GPX mládeže v šachu. V šiestich kategóriách sa stretli 10 najlepší šachisti a šachistky v každej kategórii, ktorí bojovali o najcennejšie kovy. Nitra mala dvojčlenné zastúpenie. „V kategórii do 8 rokov Miroslav Krupa nenašiel v deväť kolovom turnaji premožiteľa a so ziskom 8,5 b. zvíťazil,“ informuje František Zelovič.

V kategórii dievčat do 14 rokov Martina Hlavinová skončila na 4 mieste. Po dobrom začiatku, ešte po 8 kole jej patrilo 2 miesto, v poslednom 9 kole prehrala s víťazkou, čo ju odsunulo na 4 miesto len 0,5 b od striebornej medaile.