Monika Földešiová Rôzne

Mladí a kreatívni môžu dostať grant

Skupina dobrovoľníkov v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou vyhlásilo v poradí už 8. ročník grantového programu Mladí nitrianski filantropi.

Program určený pre mladých ľudí vo veku od 15 do 26 rokov, ktorí majú nápad a chuť urobiť niečo zmysluplné pre svoje okolie. Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 18. 2. 2011. Mladí ľudia z nitrianskeho kraja majú opäť možnosť získať 333 EUR na svoj verejno-prospešný nápad. Umožnia im to Mladí nitrianski filantropi, ktorí usilovne pracujú na tom, aby priviedli svojich rovesníkov k väčšiemu záujmu o svoje okolie, dobrovoľníctvo, zlepšenie kvality života a dobročinnosť. „Filantrop je človek, ktorý nehľadí len sám na seba, ale snaží sa žiť a najmä vytvárať vo svojom okolí príjemnú atmosféru a základ pre kvalitný život. Verím, že aj nové projekty budú rovnako kvalitné ako tie z minulých ročníkov, “ hovorí Ivana Fúsková, dlhoročná členka Mladých nitrianskych filantropov. Tento rok chcú filantropi rozdať granty z rôznych oblastí ako veda a výskum, rozvoj telesnej výchovy, podpora vzdelávania, kultúrnych hodnôt či ochrana ľudských práv a životného prostredia (viac informácií na www.filantropi.nkn.sk).

Cieľom je rozvíjať filantropiu medzi mladými ľuďmi, viesť ich k aktívnemu záujmu o riešenie potrieb komunity, v ktorej žijú, a k podpore rôznych zaujímavých občianskych aktivít, ktoré zvyšujú kvalitu života v nej. Mladí filantropi vznikli na základe inšpirácie zo západnej Európy, kde už roky funguje program Youthbank. Je to grantový program, ktorý spravujú mládežníci najčastejšie vo veku od 15 do 26 rokov. Komunitné nadácie koordinujú a organizačne zabezpečujú priebeh celého programu. Vďaka programu Mladí nitrianski filantropi sa doteraz podporilo 49 verejno-prospešných aktivít v Nitrianskom kraji celkovou sumou 12 972,01 €.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM