Nitrianski hokejisti cestovali na východ Slovenska. Dve kolá pred koncom základnej časti poskočili o dve priečky.

Ilustračný obrázok k článku Misia na východnom Slovensku splnená: Nitra porazila Košice a preskočila ich v tabuľke
8
Zdroj: Adam Stečák

Úvod zápasu bol o nevýrazných presilovkách, v ktorých si ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu šancu. Až tretie vylúčenie v zápase prinieslo zmenu skóre. V 7. minúte unikol obrane domácich Lantoši, ktorého v ideálnej pozícii fauloval Derljuk a nitriansky útočník z trestného strieľania otvoril skóre – 0:1. Náskok Nitry však nemal dlhé trvanie, keďže v 11. minúte sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Suja a po Slovákovej strele prekonal Hanuljaka – 1:1. Buček mohol vrátiť hosťom náskok, ale šancu nepremenil.

V druhej tretine poslal v 24. minúte hostí do vedenia Buček, domácim následne robila problémy disciplína. Nitra najskôr nevyužila štvorminútovú presilovku po faule Bropheya, no tú ďalšiu v 30. minúte už využil Buček – 1:3. Následne fauloval aj Slovák, za narazenie Ignatuškina ho dokonca arbitri poslali predčasne pod sprchy. Petráš početnú výhodu zužitkoval na kontaktný gól. V 35. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Kafka nepremenil trestné strieľanie. Presilová hra vyšla ešte raz hosťom v závere druhej tretiny, Scheidl vrátil „corgoňom“ dvojgólové vedenie.

Do tretej tretiny nastúpil v košickej bránke Ján Laco a už po troch minútach sa mohol tešiť z gólu Bropheyho na 3:4. Domácich to nakoplo k väčšej snahe, mali v tretej tretine viac z hry, no veľké šance Lušňáka, Suju a Šerbatova zostali nevyužité a Nitra si odniesla všetky body.

HC Košice – HK Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly: 11. Suja (Kafka, Slovák), 32. Petráš (Suja, Sýkora), 44. Brophey (Dudáš, Petráš) – 9. Lantoši (z trestného strieľania), 25. Buček (Bortňák), 30. Buček (Majdan, Morrison), 40. Scheidl (Lantoši, Kerbashian). Rozhodovali: Orolin, Novák – Kollár, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Brophey (Košice) 10 min za nešportové správanie, Slovák (Nitra) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 4743 divákov.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Košice: Škorvánek (41. Laco) – Koch, Slovák, Derluk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Pulli – Petráš, Brophey, Spilar – Sýkora, Suja, Kafka – Lušňák, Ignatuškin, Šerbatov – Žitný, Galamboš, Hričina – Jokeľ

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Minárik, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý

53. kolo: HC Košice : HK Nitra 3:4