Lucia Šútorová Správy

Metská tržnica dostane nové okná: Staré sú deravé a fučí cez ne

Práce na obnove nitrianskej tržnice sa dali do pohybu. Mesto začalo s výmenou okien.

Ilustračný obrázok k článku Metská tržnica dostane nové okná: Staré sú deravé a fučí cez ne
5
Galéria

Historická budova nitrianskej tržnice dostane nové okná. Mesto ich bude vymieňať postupne.

„Zatiaľ sme vybrali jedno okno, ktoré sa teraz nachádza v umeleckej dielni, kde ho umelecky a remeselne repasujú. Toto okno ukáže, v akom sú okná na historickej budove stave a zároveň poslúži ako vzor na obnovu ďalších 54 okien,“ prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Dôvod bol jednoznačný. „Sú deravé, fučí cez ne, sťažujú sa na ne prevádzkovatelia jednotlivých obchodíkov. Niektoré sú v takom zlom stave, že sa nedajú ani otvoriť,“ vymenúva hovorca mesta.

O plánovaných zmenách informovala radnica ešte vlani v lete. Budova bola postavená v rokoch 1889 až 1890 a kedysi sa tu nachádzali vojenské kasárne. Od roku 2012 je budova vyhlásená za kultúrnu pamiatku.

Lacné to nebude

Rekonštrukcia historickej budovy nebude lacná záležitosť. Potvrdzujú to aj slová hovorcu mesta.

„I keď sa to možno nezdá, tým, že ide o historickú budovu, vyskočí výrazne hore aj suma za celkovú obnovu okien. Koľko bude stáť renovácia okien aj celého objektu, je zatiaľ veľmi predčasné povedať, sumu za okná budeme vedieť odhadnúť po tom, čo sa prvé vráti z dielne,“ dodal Tomáš Holúbek, hovorca mesta.

Okrem toho radnica uvažuje aj nad výťahom v zadnej časti v presklenej budove. Výťahom by mesto odstránilo bariéry napríklad pre rodičov s detskými kočíkmi či pre vozíčkarov.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Nitrianska mestská tržnica
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie