Mestský úrad ožil šachom: Žiaci si zmerali sily o Putovný pohár

Nitriansky mestský úrad ožil letným šachovým turnajom žiakov z okresu Nitra. Sily si zmerali v pohári prednostu OU Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Mestský úrad ožil šachom: Žiaci si zmerali sily o Putovný pohár

„27 šachistov bojovalo v 7 kolovom turnaji o putovný pohár. O ďalšie poháre sa bojovalo v kategóriách do 8 rokov, 11 rokov,“ informuje František Zelovič. Celkovým víťazom sa stal Matej Bátora Gymnázium Golianova, bez straty bodu so 7 bodmi. Na 2. miesto sa dostal Martin Kuna (ZŠ Benkova) so 6 bodmi. Tretie miesto patrilo Martinovi Bobríkovi ZŠ Fatranská, získal 5 bodov.

„Do 8 rokov zvíťazil Miroslav Krupa (ZŠ Benkova) získal 5 bodov,“ informuje Zelovič. Striebornú medailu získal Tomáš Motyčiak zo ZŠ Kniežaťa Pribinu s 2,5 bodu. Bronz uhrala Formanova Vivien, ZŠ Benkova (2,5 bodu).

Do 11 rokov zvíťazil Vereš Šimon (ZŠ Benkova) s 5 bodovým ziskom. Striebro získal Dodek Roman zo ZŠ Benkova. Bronzovú medailu vybojoval Koprda Samuel (ZŠ Benkova).

„Najlepšie dievča bola Hlavinová Martina zo ZŠ Cabajská, ktorá získala 4 body,“ informuje František Zelovič.