Správy

Mesto sa zameria na rodiny: Pripojilo sa k Memorandu prorodinnej samosprávy

Mesto Nitra pristúpi k Memorandu prorodinnej samosprávy obcí a miest na území Slovenskej republiky. Na svojom júnovom rokovaní to jednohlasne odsúhlasili mestskí poslanci.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa zameria na rodiny: Pripojilo sa k Memorandu prorodinnej samosprávy
Zdroj: Rastislav Búgel

Ako sa uvádza v schválenom materiáli, hlavným cieľom memoranda je, aby sa miestna samospráva začala aktívnejšie zaoberať problematikou rodiny a svoje rozhodnutia zameriavala na podporu rodinnej politiky.

„Návrh má deklaratórny charakter a nemá dosah na rozpočet mesta. Aj napriek tomu, že Nitra robí v prorodinnej politike veľa pozitívnych vecí, svojím pripojením budeme ešte viac akcelerovať politiku zameranú na podporu rodiny,“ uviedol poslanec Ján Vančo, ktorý aj s poslankyňou Annou Laurinec Šmehilovou materiál na rokovanie mestského zastupiteľstva predložil.

Pripojením sa k memorandu Nitra na seba prevzala aj zodpovednosť pri napĺňaní jeho cieľov.

„Znamená to, že v rámci svojich možností a platných zákonov bude mesto Nitra podporovať prorodinnú politiku, že pri svojich rozhodnutiach bude prihliadať na to, aký majú vplyv na rodiny, bude dbať na vytváranie čo najlepších možností pre rodiny a ich podporu a raz do roka zorganizuje podujatie s názvom Deň rodiny,“ skonštatoval Vančo.

Podľa slov Laurinec Šmehilovej robí mesto Nitra už dnes množstvo prorodinne orientovaných opatrení. „Do budúcnosti chceme viac pomáhať viacdetným rodinám a rodinám v kríze, ale aj osamelo žijúcim rodičom. Pripravujeme tiež zámery na podporné bývanie a ďalšie opatrenia,“ doplnila.

Iniciatíva prorodinnej samosprávy vznikla v prostredí oravských obcí. Doteraz sa k nej pripojilo takmer 30 samospráv.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie