Rastislav Búgel Samospráva

Mesto sa opäť pokúša predať hotel TENIS: Nikto však doteraz neprejavil záujem

Mesto Nitra sa opäť pokúša predať budovu hotela TENIS. Doteraz však nik neprejavil záujem.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa opäť pokúša predať hotel TENIS: Nikto však doteraz neprejavil záujem
Foto: Rastislav Búgel

Nitrianska radnica sa opätovne pokúsi predať niekdajší Hotel Tenis, ktorý v minulosti slúžil na krátkodobé ubytovanie športovcov. Budovu postavenú v roku 1993 z použitých unimobuniek chce mesto predať prostredníctvom verejnej súťaže. V jej podmienkach sa uvádza, že minimálna kúpna cena stanovená znaleckým posudkom je 188 837,49 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Stavba sa nachádza v tenisovom areáli na sídlisku Chrenová. Je v nej osem izieb a štyri apartmány.

Obávajú sa neúspechu

Návrhy do verejnej obchodnej súťaže môžu záujemcovia o budovu bývalého hotela predkladať do 17. októbra 2014. Samotná súťaž bude ukončená do konca novembra. Magistrát sa už o predaj budovy pokúšal, doteraz však o ňu nikto neprejavil záujem. Mestský poslanec Marek Šesták sa obáva, že rovnako dopadne aj súčasný pokus mesta zbaviť sa nepotrebného majetku. „Týmto materiálom sa zastupiteľstvo zaoberalo už po x-tý raz. Možno, že by bolo vhodné do budúcnosti uvažovať o tom, že by sa budova hotela zasanovala a predávalo by sa to ako samostatný pozemok, pretože doteraz o tú zrúcaninu nikto neprejavil záujem,“ domnieva sa Šesták.

Chceli ho prestavať

Mesto budovu už dlhší čas nevyužíva a niekoľko rokov sa pokúša o jej využitie. Ešte v roku 2012 chcela radnica prestavať bývalý hotel na deväť malometrážnych nájomných bytov. Ako však pred časom uviedol nitriansky primátor Jozef Dvonč, náklady na prestavbu by boli vysoké a návratnosť investície z nájomného by bola pomalá. V roku 2013 prejavila záujem o využitie bývalého hotela nezisková organizácia Slniečko. Tá v ňom chcela zriadiť bezpečný ženský dom a poradenské centrum pre obete domáceho násilia, týrané a zneužívané deti. Mestskí poslanci sa však napokon v októbri 2013 rozhodli budovu bývalého Hotela Tenis predať.

Foto: ilustračné

Hotel TENIS
11
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM