Valovičová Zuzana Rôzne

Mesto Nitra podporuje zdravie svojich občanov

Jesenné počasie je premenlivé, preto je ochrana organizmu pred vonkajšími vplyvmi veľmi dôležitá. Mestský úrad v Nitre ponúka svojim občanom možnosť dozvedieť sa, či sú skutočne zdraví a ako sa o svoje zdravie správne starať. Dni zdravia začínajú už

V rámci Dňa otvorených dverí Mestského úradu sa realizuje i projekt ZDRAVÉ MESTO. V dňoch od 2. do 4. septembra si môžete dať zmerať krvný či očný tlak, dozviete sa tiež ako predchádzať ochoreniam pohybového aparátu a civilizačným ochoreniam ,osteoporóze a chorobám dýchacích orgánov. Predstavia sa vám špecialisti z rôznych lekárskych odborov, od očných špecialistov až po dermatológov, ktorým si môžete dať skontrolovať kožné znamienka. Vyšetriť sa môžete dať v priestoroch Mestského úradu, vždy od 9. hodiny.

Svoje aktivity budú prezentovať: SINA Nitra, n.o., Slovenský zväz telesne postihnutých ZO č. 13, Slovenská únia proti osteroporóze, pobočka Nitra, ZO Zväzu diabetikov v Nitre a Klub rodičov autistických detí.

Na Svätoplukovom námestí bude v stredu informovať o nových ekologických vozidlách Vzdelávací a technický ústav CO MV SR – Kontrolné a chemické laboratórium CO so sídlom v Nitre. Svoju osvetovú kampaň na podporu boja proti závislosti od patologického hrania predstaví Agentúra mosse už v piatok. Netreba zabúdať ani na najmenších. Pre nich pripravila Správa MŠ zaujímavý program o správnej výžive, ochrane a získaní lepšej obranyschopnosti organizmu.

Zdravie
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM