Správy

Mesto hľadá nového dopravcu MHD v Nitre: Vypíše tender za vyše 128 miliónov eur

Nitra bude opäť súťažiť prevádzkovateľa mestskej autobusovej dopravy v Nitre. Vyšší komfort majú zabezpečiť aj autobusy mladšie ako 13 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Mesto hľadá nového dopravcu MHD v Nitre: Vypíše tender za vyše 128 miliónov eur
Zdroj: Rastislav Búgel

Súťaž na dopravcu vyhlásilo mesto ešte vlani. Po prihlásení jediného uchádzača – terajšieho dopravcu Arriva Nitra, sa rozhodla radnica súťaž zrušiť a vyhlásiť novú. S nastavením podmienok súťaže pomáha radnici súkromná spoločnosť.

Zámer vypísať novú súťaž poslanci schválili na mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre v pondelok 29. júna.

Stanovená predpokladaná hodnota zákazky je podľa prednostu Martina Horáka 128 702 782 eur. Zmluva s víťazom súťaže bude podpísaná na 10 rokov s možnosťou obcie na tri roky.

O víťazovi súťaže rozhodne najnižšia cena. Pri predošlej súťaži rozhodovala cena a kvalitatívne parametre v pomere 70:30. Tentokrát sa mesto rozhodlo stanoviť vopred povinné technické ukazovatele.

Nižší vek autobusov

Zmenou prešiel oproti predošlej súťaži vek autobusov. Po novom by mal mať vozový park dopravcu v priemere 8 rokov. Najstaršie autobusy môžu mať najviac 13 rokov.

Do autobusov mesto plánuje inštalovať počítadlá cestujúcich, ktoré majú optimalizovať linky. Po novom by chcelo mesto spravovať aj reklamu v autobusoch. Pribudnúť by mali aj ďalšie možnosti platby, ako napríklad kartou alebo prostredníctvom aplikácie.

Verejné obstarávanie je radnica zaviazaná vyhlásiť do 31. augusta tohto roku. Na verejnom obstarávaní majú participovať aj obce Branč, Ivanka pri Nitre, Lužianky, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, do ktorých niektoré linky MHD zachádzajú.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie