Rastislav Búgel Iné športy

Medzinárodný korfbalový víkend je minulosťou: Ako sa darilo nitrianskym športovcom?

Medzinárodný korfbalový víkend v Nitre napísal svoju štvrtú kapitolu. Ako dopadol nitriansky tím?

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný korfbalový víkend je minulosťou: Ako sa darilo nitrianskym športovcom?
Foto: Rastislav Búgel

„Pôvodne sa na turnaj prihlásilo 12 tímov zo 6 krajín, bohužiaľ dva tímy svoju účasť na poslednú chvíľu museli zrušiť, ale aj napriek tomu sa turnaja zúčastnil rekordný počet tímov (10) z rekordného počtu krajín (6),“ informuje Tomáš Sonnenschein z KK SPU Nitra. Organizačnému tímu sa podarilo pritiahnuť tri nové kluby a na korfbalovú mapu turnaja pribudla ďalšia krajina – Poľsko.

„V horúcom počasí sa odohrávali veľmi zaujímavé zápasy rôznej úrovne. V rámci stretnutí sa naplnili tri myšlienky tohto podujatia – zaujímavé korfbalové zápasy, zábava a spoznávanie nových korfbalových priateľov,“ informuje Sonnenschein.

V „A“ skupine si najlepšie počínal tradičný účastník turnaja a partnerský tím Nitranov, tím A.T.B.S. z Antwerp, ktorý prešiel skupinou bez zaváhania. V súboji o druhé miesto bojovali domáci Nitrania proti kvalitnému tímu z Wroclawu. Po prvom polčase boli na tom lepšie korfbalisti KK SPU Nitra, ale v druhom polčase sa hosťom z Poľska podarilo zápas otočiť a tak sa mohli tešiť na zápas o celkové tretie miesto. Nitrania v skupine zvíťazili nad univerzitnými tímami z Eindhovenu a z Manchestru a čakal ich boj o piatu priečku.

Tesný výsledok

V „B“ skupine bojovali o prvenstvo a finále tímy Kamionosok & K z Maďarska a víťaz domácej ligy, SKK Dolphins Prievidza. Tesný zápas rozhodli pre seba Maďari, ktorých tím sa skladal z viacerých súčasných aj bývalých reprezentantov. Prievidžania museli následne čeliť súperovi z Holandska, ktorý ich mohol pripraviť o druhé miesto v skupine. Aj tu sa zrodil najtesnejší výsledok a Slováci si zápas nenechali pustiť z rúk.

Nechýbala party

V zápasoch o celkové umiestnenie sa až na jeden prípad odohrávali veľmi tesné zápasy a ich kvalita postupne narastala. Zápasy o prvé tri miesta zniesli najprísnejšie kritéria korfbalu. Domáce tímy z Nitry sa umiestnili na celkovom šiestom a siedmom mieste. „Počas celého dňa panovala na turnaji veľmi priateľská atmosféra, ktorá sa večer presunula na party s témou Divokého západu,“ informuje Tomáš Sonnenschein.

Zápasy na piesku

V nedeľu sa na nitrianskom kúpalisku odohrávala ďalšia časť bohatého víkendového programu. Dva beach korfbalové kurty boli pripravené na ťažké boje pod horúcim Slnkom. Tri skupiny po 4 tímy priniesli celkovo 18 zápasov.

V „A“ skupine dominoval domáci tím KK SPU Nitra, ktorý využil svoje skúsenosti z tohto turnaja a najmä v poslednom zápase o víťaza skupine exceloval a svojmu súperovi z Holandska pripravil zdrvujúcu porážku 14:2, keď sa presadili viacerými dvojbodovými košmi. V „B“ skupine si výborne počínal prievidzský Family team, ktorý počas základnej skupiny inkasoval jediný kôš a zaslúžene postúpil do finálovej skupiny.

V „C“ skupine nenašiel premožiteľa víťaz sobotňajšieho turnaja – maďarský tím Kamionosok & K. Víťazi skupín sa stretli vo finálovej skupine o celkového víťaza.

V prvom zápase domáci bojovali, ale na Maďarov nestačili, keď im k lepšiemu výsledku chýbali dva premenené koše. V druhom zápase proti Prievidžanom vstúpili do zápasu veľmi dobre. Ujali sa vedenia 3:1, avšak súper sa v druhom polčase na domácich dotiahol a vyrovnal na celkových 3:3.

Pozitívne ohlasy

V poslednom zápase celého víkendu sa rozhodovalo o všetkom a v závislosti od tohto výsledku sa mohlo poradie akokoľvek zmeniť. Maďarský tím si víťazstvo nenechal vziať z rúk a počas celého víkendu nenašiel v Nitre premožiteľa. O druhom mieste pre domáci KK SPU Nitra rozhodlo lepšie skóre, ktoré odsunulo Family team na celkové tretie miesto. 120 účastníkov turnaja si užilo dva krásne slnečné dni plné korfbalu a zábavy. „Z pozitívnych ohlasov veríme, že o rok sa do Nitry opäť vrátia a prinesú aj svojich kamarátov, čím zvýšia počet tímov a kvalitu jednotlivých zápasov. Nitriansky turnaj si postupne získava dobré postavenie v korfbalovej rodine a už teraz sa všetci tešíme na jeho piaty ročník, ktorý sa uskutoční druhý júlový víkend v roku 2016,“ informuje Tomáš Sonnenschein z KK SPU Nitra.

Čítajte tiež:

Medzinárodný športový víkend pokračoval na piesku: Korfbalisti podali bojovný výkon

V Nitre rozohrali korfbalový víkend: Prišli aj družstvá zo zahraničia

Poriadne súboje na pláži: Konal sa tu medzinárodný korfbalový turnaj
39
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM