Rastislav Búgel Rôzne

Majstrovské faux pas mesta

KOMENTÁR: V čase zápasov o medailové umiestnenie praskali podniky vo švíkoch, no pešia zóna zívala prázdnotou. Mesto sľúbilo veľkoplošnú obrazovku, no tá v prevádzke nebola. Fanúšikovia ostali rozčarovaní, právom.

Majstrovstvá sveta boli za dverami a mesto vydalo potešujúcu správu. Veľkoplošná obrazovka bude! Fanúšikovia sa tešili a neverili vlastným ušiam. Hokej sa tak po rokoch opäť vráti do ulíc. Podmienkou osadenia veľkoplošnej obrazovky bol, podľa mesta, postup národného tímu do štvrťfinále. Slováci sa po ôsmich rokoch prebojovali cez štvrťfinálovú bránu. Za obeť im padla Kanada a Nitra ožila. Otázky sa začali objavovať ako huby po daždi. Kedy už mesto prinesie obrazovku? Bude sa teda premietať?

Prišiel dôležitý zápas s Českou republikou a mesto pred jeho odohraním zaslalo potešujúcu správu.** „Sledovanie hokejového zápasu na obrazovke, ktorej majiteľom je súkromník, bude k dispozícii fanúšikom na pešej zóne aj počas semifináloveho zápasu s Českou republikou, ako aj počas zápasu, v ktorom naši hokejisti nastúpia buď vo finále, resp. v zápase o tretie miesto,“ znela odpoveď z radnice. Najväčšie rozčarovanie prišlo tesne pár minút pred zápasom. Sľúbená súkromná obrazovka bola vypnutá. Hokej sa na nej nesledoval. Rozladení fanúšikovia sa tak na rýchlo snažili dostať aspoň do podnikov. „Všetko je beznádejne preplnené. Utekáme rýchlo domov. Čo má toto znamenať?“** povedal jeden z divákov, ktorý prišiel sledovať hokej na pešiu zónu. Obrazovka sa nekonala ani v nedeľu. Zápas s Ruskom tak ľudia sledovali doma a v podnikoch. Majstrovstvá sveta skončili a fanúšik je stále nespokojný. „Ako je možné, že maličké mestá vedeli zabezpečiť premietanie a Nitra nie?“ pýta sa 36-ročný Jozef.

Na obrazovku sme sa pýtali radnice opäť. Odpoveď prišla promptne.** „V piatok počas dňa sa nám podarilo dohodnúť sa s majiteľom budovy a súčasne aj s majiteľom obrazovky, že prenosy hokejových zápasov budú realizované. V zmysle uvedeného sme preto poskytli aj oznam verejnosti. O to viac nás mrzí, že nám majiteľ obrazovky po opakovaných pokusoch zabezpečiť prenosy v nedeľu počas dňa oznámil, že technicky už nie je možné tieto prenosy uskutočniť. Iné riešenie sa nám žiaľ, pre krátkosť času už nepodarilo zabezpečiť,“ odpovedá Igor Kršiak, prednosta MsÚ. Na to sa však čitatelia ďalej pýtajú: „Prečo teda mesto sľúbilo obrazovku na štvrťfinále?“** Naskytá sa tu aj ďalšia otázka. Keď súkromník sľúbil premietanie, prečo ho dopredu nevyskúšal? Odpoveď nepoznáme, no pravdou ostáva, že iné mestá premietanie zabezpečili. Zlaté Moravce, Trenčín, Čadca a iné, tam všade si diváci vychutnali pravú hokejovú atmosféru. Nitra tak opäť „nesklamala“ a ostala zabudnutá.** „Nič nám však nemôže zobrať radosť zo striebra,“** zhodli sa fanúšikovia reprezentácie. ;)

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM