Správy

Ľuďom bez domova zima nebude: Colný úrad daroval charite STOVKY paliet na kúrenie

Nitrianski colníci poskytli charite palety na vykurovanie priestorov. Vďaka nim bude môcť bezplatne kúriť minimálne jeden mesiac.

Ilustračný obrázok k článku Ľuďom bez domova zima nebude: Colný úrad daroval charite STOVKY paliet na kúrenie
Zdroj: Finančná správa SR , Pexels.com

Colný úrad Nitra poskytol bezodplatne 702 kusov drevených paliet charitatívnej organizácii. Tá ich použije v zimných mesiacoch na vykurovanie priestorov pre ľudí bez domova a sociálne odkázaných občanov v zriadenom útulku.

„Z viacerých žiadateľov z radov sociálnych služieb sme sa rozhodli pre útulok v Šuranoch, v ktorom nachádza svoj domov viac ako 30 ľudí,“ povedala hovorkyňa Colného úradu Nitra Renáta Cebová.

Kúrenie minimálne na mesiac

Útulok bude mať zabezpečené bezplatné vykurovanie svojich priestorov minimálne jeden mesiac, čím ušetrí časť finančných prostriedkov potrebných na svoju činnosť.

Tovar bolo možné poskytnúť v súlade so zákonom o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a osobitnými predpismi osobám, ktoré spĺňali zákonom stanovené podmienky.

Podľa Cebovej je bezodplatné poskytnutie drevených paliet ďalším prípadom na Slovensku, keď sa poskytuje na charitu tovar podozrivý z porušovania práv duševného vlastníctva, ktorý je v zmysle európskej legislatívy určený na zničenie.

Dopravu aj špedičné služby bezplatne zabezpečila novozámocká spoločnosť zaoberajúca sa touto činnosťou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM