Tlačové správy

Lucron Development finišuje s ďalšími bytmi v Arboria Parku: Trnava bude mať už onedlho nové možnosti na bývanie

V súčasnosti sa v trnavskej časti Zátvor finišujú stavebné práce na bytovom dome Arboria Slnečná. Zároveň sa dosádza veľa zelene v rámci veľkého plánovaného parku a táto časť Trnavy doslova rozkvitne.

Ilustračný obrázok k článku Lucron Development finišuje s ďalšími bytmi v Arboria Parku: Trnava bude mať už onedlho nové možnosti na bývanie
Zdroj: Dnes24.sk

Arboria Veterná ako referenčná stavba z roku 2012 presvedčila svojou nepochybnou kvalitou. Druhá časť – Arboria Slnečná má tvar písmena U a jej výstavba sa skončí dvomi termínmi odovzdávania. Prvé 2 vchody sa odovzdali novým majiteľom v decembri minulého roka. Druhé dva vchody prídu na rad koncom augusta tohto roku.

Lucron Development môže hrdo povedať, že splnil všetky sľuby, ktoré dal pri výkope základného kameňa. Do dnešného dňa sa podarilo stavať podľa plánovaného harmonogramu.

Situácia dnes

Najhlučnejšie stavebné práce pomaly utíchajú. Najmä obyvatelia existujúceho sídliska si čo chvíľa vydýchnu a leto strávia v pokojnejšej atmosfére. Aktuálne totiž už prebiehajú zatepľovacie práce na vchodoch C a D a následne sa bude robiť už len fasáda domu. „Jemný hluk“ ešte spôsobí úprava zelene, ktorá ale bude krásnou bodkou za výstavbou bytového domu Slnečná. Developer pre obyvateľov Arborie dobudoval i časť cestnej komunikácie, vďaka ktorej obyvatelia nemusia prechádzať hustou premávkou pri nákupných centrách, ale dostanú sa priamo na mestský obchvat s napojením na diaľnicu.

Zeleň zeleň zeleň

V priebehu mája bude doplnená zeleň k obom skolaudovaným bytovým domom – Veternej i Slnečnej (vchody A a B),ku septembrovej kolaudácii aj k vchodom C a D. Leto prinesie detské ihrisko vnútri bloku, ktoré je absolútne bezpečné miesto pre relax a hry všetkých detí. Čochvíľa si i celá ulica Veterná vydýchne a čaká ich len užívanie si sľúbenej pohody v zelenom prostredí a spokojné chvíle s ratolesťami. Postupným dopĺňaním zelene vzniká v okolí Arborie park, ktorý bude mať po dokončení rozlohu až 30 000 m². Park vzniká postupne s výstavbou bytových domov. Priebežne sa dosádza zeleň, stromy, lavičky, aby si prechádzky či večerné behanie v parku domáci užili. K parku sa prirodzene pripája aj spomínaný priestor v závetrí vnútrobloku domu Slnečná. Developer taktiež vysadil tuje pred plotom blízkeho supermarketu Tescoa, ktoré tak skrášľujú výhľad obyvateľom.

Čo ďalej?

Kým leto prinesie ukončenie Arborie Slnečnej, mnohí by sa mohli báť rušnej výstavby ďalšej časti – Východnej, ktorá sa má aktuálne začať. So stavbou Arborie Východná však už developer nebude toľko rušiť. Hlavná časť je totiž otočená ku skladom obchodného domu Tesco a otvoreného priestoru za ním. Aj prístup k stavbe bude najmä zo susediaceho poľa. Všetko sa udeje teda omnoho diskrétnejšie a na očiach nebudú žiadne viditeľné prekážky na pokojné leto. Minimálne obmedzenie bude na rohu ulíc Východná – Piešťanská a to dopravné značenie k výjazdu vozidiel zo stavby. Arboria Východná sa začne stavať od sekcie „C“ a vzhľadom na to, že je táto časť len trojpodlažná, budú mať obyvatelia Slnečnej relatívne rýchlo opäť kľud.

Obyvatelia Arborie

Arboria Park je mladá komunitná štvrť, ktorej obyvateľom záleží na ich bývaní, jeho vzhľade a taktiež okolí, v ktorom trávia voľný čas, či vyrastajú ich deti. Obyvatelia dbajú na bezpečnosť svojich majetkov a starajú sa o okolie, napríklad i v rámci brigád, kde spoločne sadia nové stromčeky, trieda odpad či zbierajú papier. Arboria Park je ideálnym miestom aj pre mladé rodiny, čoho dôkazom je aj narodenie sa už viac ako 5 detí tunajším obyvateľom.

Viac informácii nájdete na www.arboria.sk

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Lucron Development, a.s. finišuje s ďalšími bytmi v Arboria Park: Trnava bude ma
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM