Samospráva

Logo Nitry dostane moderný šat: Takto bude vyzerať nová vizuálna identita mesta

Súťaž k novej vizuálnej identite mesta pozná víťazov. Nitra sa bude po novom prezentovať novými symbolmi.

Ilustračný obrázok k článku Logo Nitry dostane moderný šat: Takto bude vyzerať nová vizuálna identita mesta
7
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu. Radnica pred časom vypísala súťaž na tvorbu nového vizuálneho systému. Ako informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, štúdio Andrej & Andrej a khn office uspelo v súťaži návrhov, ktoré hodnotila odborná porota.

Silne patriotický

„Systém vizuálnej identity v podaní víťazov súťaže je konzervatívny a hravý zároveň. Umožňuje kontinuálne variácie pri označovaní mestských organizácií či vytváraní nových symbolov a príbehov,” skonštatoval Boris Meluš z Únie grafických dizajnérov Slovenska a člen poroty.

Víťazný návrh ocenili aj ďalší hodnotitelia. Podľa grafickej dizajnérky Ľubice Segečovej je silne patriotický, nie však patetický.

Členka poroty a držiteľka českej národnej ceny za dizajn Věra Marešová zasa na víťaznom návrhu vyzdvihla jasnú a výraznú identitu.

„Vytvorený font je ďalším funkčným doplnkom vizuálneho štýlu,” doplnila Marešová.

Prečítajte si tiež

Zabezpečia aj školenie

Dohoda o spolupráci medzi mestom Nitra a dizajnérmi zahŕňa okrem vypracovania dizajn manuálu aj prípravu podkladov a šablón pre aplikáciu jednotlivých prvkov vizuálnej identity, prípravu a grafickú úpravu textov, prípravu podkladov na tlač, grafické spracovanie dát, fotografií, grafov a ostatných aplikácií vizuálnej identity.

Víťazné štúdio zabezpečí aj školenie interných grafických pracovníkov mestského úradu na prácu s novou vizuálnou identitou.

„Práce na samotnom manuáli budú trvať približne dva mesiace. Celková doba spolupráce medzi štúdiom a mestom potrvá do vyčerpania finančného limitu 19 000 eur bez DPH, najneskôr však do 31. decembra 2022,“ dodal Holúbek.

V galérii nájdete víťazný návrh novej vizuálnej identity Nitry!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Nová vizuálna identita Nitry
7
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM