záruba martin Rôzne

Lezecký deň v Nitre

Na Kalvárii v Nitre prebehne 20.9. (alebo 27.9. - keby pršalo) lezecký deň. Ide o priblíženie tohto športu pre širšiu verejnosť. Na lezeckých cestách bude prebiehať súťaž Kalvária Cup 2009 pre lezcov.

Pre nálezcov pripravil Alphasport Nitra testovaciu akciu svojich výrobkov test&feel a pripravil špeciálnu ľahšiu lezeckú cestu pre tento účel, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať skalolezectvo a lezecký materiál.2.ročník Kalvária Cup 2009

9.30 – 10.00 registrácia 10.00 – 15.00 lezecký maratón 15.30 – 17.00 rýchlostné besnenie 17.30 vyhodnotenie

Lezecký maratón Počas 5 hod. sa súťažiaci pokúsia preliezť čo najviac ciest. Cesty majú bodové ohodnotenie podľa obtiažnosti. Za RP a PP prelez je plný počet bodov, AF polovica a TR štvrtina. Lezci budú rozdelení do dvoch kategórií – ak lezec prelezie cestu ťažšiu ako 6+, tak sa presúva do A kategórie, inak je v B kategórii. Organizačný štáb bude k dispozícii na istenie pretekárov, ak sa súťažiaci nedohodnú medzi sebou. Pri registrácii dostanú súťažiaci lístok so zoznamom ciest a sami (príp. ističi) si zaznačia prelezené cesty a spôsoby prelezu.

Rýchlostné dobrovoľné besnenie Pre tých, ktorí budú mať záujem bude možnosť porovnať si medzi sebou svoju šikovnosť lezením na rýchlosť. Vybrané budú tri cesty a budú sa liezť TR. V prípade nerozhodnosti umiestnenia v Lezeckom maratóne na prvých troch miestach je účasť povinná pre týchto nerozhodných súťažiacich.

lezenie
13
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM