Tlačové správy

LETO JE PLNÉ POKLADOV, KDE ICH HĽADAŤ? PREDSA NA SLOVENSKU, NAJBLIŽŠIE V NITRE

Kaufland Detský festival opäť pozýva objavovať klenoty Slovenska. 30. júna nás cesta v čase prenesie do Veľkomoravskej ríše, príde aj Majself či Kali.

Ilustračný obrázok k článku LETO JE PLNÉ POKLADOV, KDE ICH HĽADAŤ? PREDSA NA SLOVENSKU, NAJBLIŽŠIE V NITRE
Zdroj: Kaufland

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom, na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, pokračuje svojou druhou zastávkou – tentoraz v meste pod Zoborom, v čarovnej Nitre. V poslednú júnovú nedeľu si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovho námestia ocitli v dávnom období Veľkej Moravy.

S obľúbenou vandrovkou sa prenesiete do čias Veľkej Moravy
S obľúbenou vandrovkou sa prenesiete do čias Veľkej Moravy / Zdroj: Kaufland

Sokoliarske umenie, aj tri prúty Svätopluka

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch veľkolepej ríše, ktorú v 9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste 30. júna na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči tu uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov či košikárov, či čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.

Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K – Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov.

Fíha Tralala alebo Cupi a Lupi potešia najmenšie generácie
Fíha Tralala alebo Cupi a Lupi potešia najmenšie generácie / Zdroj: Kaufland

Pódium plné hviezd pre malých aj veľkých

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. O dobrú náladu sa postarajú obľúbení moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či vystúpenie Kaliho a Petra Panna so súborom Čarovné ostrohy. Toto výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!

Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

Martin Madej a Veronika Hatala vás budú baviť počas celého dňa
Martin Madej a Veronika Hatala vás budú baviť počas celého dňa / Zdroj: Kaufland

Naživo aj online

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu po stopách slovenských pokladov si môžete užiť aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

Necháte sa pozvať do Nitry od Smejka a Tanculienky?

Zdroj: YouTube.com

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Kaufland
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM