Rôzne

LETNÉ univerzity v Nitre. Spoja GENERÁCIE a otvoria dvere ľuďom so ŠPECIÁLNYMI potrebami

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa po skončení akademického školského roka zamerali na vzdelávanie vybraných skupín.

Ilustračný obrázok k článku LETNÉ univerzity v Nitre. Spoja GENERÁCIE a otvoria dvere ľuďom so ŠPECIÁLNYMI potrebami
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na vzdelávanie osôb so špeciálnymi potrebami je zameraná Akadémia XXL, ktorá sa začala na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. „Absolvuje ju 28 osôb zo zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja a z komunity mesta,“ informovala Ľuboslava Pavelová z Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF.

Klienti ZSS budú promovať na UKF

Vzdelávacie workshopy a semináre sú vedené pedagógmi a odborníkmi. Aktivity sú rozdelené do rôznych tematických celkov.

Účastníci absolvujú slávnostnú imatrikuláciu, výtvarný workshop, podujatia o folklóre a tradíciách, aj o rozvoji komunikačných zručností a tímovej spolupráci. Vyvrcholením projektu bude slávnostná promócia absolventov akadémie, ktorá sa uskutoční 21. júna.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre v spolupráci s mestom Nitra organizuje 1. Medzigeneračnú letnú univerzitu. „Určená je pre seniorov vo veku od 65 rokov a ich vnúčatá či pravnúčatá vo veku od 7 rokov,“ informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.

Seniori s vnúčatami na SPU

Počas štyroch dopoludní v termíne od 1. do 4. júla sa účastníci spoločne oboznámia s nástrahami na internete a zlepšia si svoje digitálne zručnosti.

V Botanickej záhrade SPU si vytvoria spoločný aranžmán, vo Výskumnom centre AgroBioTech nahliadnu do sveta mikroorganizmov, oboznámia sa s kontaminantmi okolo nás a potravinovými alergiami. V univerzitnej autoškole si účastníci letnej univerzity vyskúšajú svoje vodičské zručnosti a v univerzitnom viváriu sa prenesú do sveta exotických živočíchov.

Zadarmo, ale s registráciou

Účasť na aktivitách je bezplatná a maximálny počet je 15 + 15 účastníkov. Registrovať sa treba na stránkach SPU v Nitre.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM