Rastislav Búgel Rôzne

Lacnejšie cestovanie a vyšší komfort: RegioJet už premáva aj cez Nitru!

Posledný spoj novej autobusovej linky Banská Bystrica –Nitra – Bratislava vyrazil v pondelok o 17.30 h. Český dopravca RegioJet, ktorý je členom skupiny Student Agency, začal v pondelok prevádzkovať novú diaľkovú autobusovú linku.

Ilustračný obrázok k článku Lacnejšie cestovanie a vyšší komfort: RegioJet už premáva aj cez Nitru!
Zdroj: TASR

Spustil ju od februára po získaní licencie od Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Žlté autobusy začali na tejto trase premávať v pondelok od 5.30 h, a to každé dve hodiny. Okrem nižšieho cestovného sa žlté autobusy líšia vyšším komfortom cestovania a kvalitou služieb. Pasažieri si môžu dať zadarmo kávu, pripojiť sa na internet a prečítať noviny. Sedadlá sú vybavené dotykovými obrazovkami s HD rozlíšením, USB pripojením a rádiom. Cestujúci môže využiť rôzne možnosti individuálnej palubnej zábavy, ako i sledovanie online TV vysielania, premietanie filmov, hranie hier či počúvanie rádia. Stewardka dohliada na bezpečnosť pasažierov, aby bol každý pripútaný pásom, ktorý je súčasťou každého zo 63 sedadiel autobusu.

Podľa majiteľa spoločnosti RegioJet Radima Jančuru po tom, ako im licenciu odmietol vydať Nitriansky a Bratislavský samosprávny kraj, urobil to BBSK. Ako poznamenal, týždeň po zamietnutí udelenia ich licencie nemali problém vydať licenciu inému dopravcovi na podobnú linku.

„Už neargumentovali tým, že nitrianska stanica a Mlynské Nivy sú preťažené. Podľa našej analýzy problém s kapacitou neexistuje. Tieto stanice sú komunistického typu a takí dopravcovia, ako sme my, sa tam zmestia,“ dodal Jančura.

V budúcnosti RegioJet plánuje rozšíriť sieť diaľkových liniek najmä o turistické destinácie v BBSK. Napríklad o Banskú Štiavnicu, Kremnicu alebo Čierny Balog, kde je Čiernohronská železnička. Spoje by premávali cez víkend.

RegioJet už aj v Nitre
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM