Rôzne

KÚPALISKO v Nitre sa otvára v SOBOTU! Cenník zostáva NEZMENENÝ, FOTO

Už tento víkend o 10. hodine sa otvoria brány mestského kúpaliska pod Zoborom. Vstupné zostáva rovnaké ako vlani, tak ako aj otváracie hodiny.

Ilustračný obrázok k článku KÚPALISKO v Nitre sa otvára v SOBOTU! Cenník zostáva NEZMENENÝ, FOTO
32
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nitrianske letné kúpalisko začne tohtoročnú sezónu už o pár dní. Ako uviedol hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek, v očakávaní prudkého oteplenia bude prevádzka kúpaliska spustená v sobotu 15. júna o 10.00 h.

Nová úpravovňa vody

V predchádzajúcich rokoch mesto investovalo do skrášlenia areálu kúpaliska a budovania gastrozóny. „Novinkou v tejto letnej sezóne je automatizovaná úpravovňa vody v bazénoch, ktorá sa nachádza v strojovni. Toto zariadenie analyzuje stav a kvalitu vody a v prípade potreby doplní potrebné látky na chemické ošetrenie vody,“ vysvetlil Holúbek.

Cenník sa pre tohtoročnú letnú sezónu nemenil a vstupné ostalo rovnaké ako vlani. „Rovnaké sú aj otváracie hodiny,“ doplnil hovorca.

Bazény aj športoviská

Návštevníkom je na nitrianskom letnom kúpalisku k dispozícii plavecký bazén s dĺžkou 50 metrov, relaxačný bazén s dĺžkou 37,5 metra a bazény pre deti. Rekreačný a detský bazén sú vyhrievané približne na teplotu 25 stupňov Celzia a dajú sa využívať aj v dňoch s menej priaznivým počasím.

Súčasťou areálu je detské ihrisko a areál pre plážové športy: beach volley, beach tenis, beach soccer a iné,“ píše sa na stránke mesta Nitra. Kapacita kúpaliska je 3590 osôb.

Prečítajte si tiež:

OBRAZOM: Nitrianske letné kúpalisko
32
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM