Komunálne voľby

Kto sa stane predsedom Nitrianskeho kraja? Známe sú mená DESIATICH kandidátov

O kreslo predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa uchádza viacero záujemcov. Poznáme desať mien, ktoré oficiálne oznámili svoju kandidatúru.

Ilustračný obrázok k článku Kto sa stane predsedom Nitrianskeho kraja? Známe sú mená DESIATICH kandidátov
Zdroj: Facebook.com/Milan Uhrík • Republika , Mgr. art. Martin Kusenda , Facebook.com/Renáta Kolenčíková , TASR/Henrich Mišovič , Dnes24.sk

V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) je známych desať kandidátov, ktorí sa chcú uchádzať v jesenných voľbách o post predsedu kraja.

Presné počty oznámia

Úrad NSK odmietol informovať o presnom počte a menách tých, ktorí do stanoveného termínu podali kandidátne listiny.

„Informácie o zaregistrovaných kandidátoch môže podávať len volebná komisia NSK, ktorá sa bude kreovať v stredu 7. septembra. Informácie podá predseda komisie,“ konštatuje sa v stanovisku, ktoré Úrad NSK zaslal TASR.

Prečítajte si tiež

Kto bude kandidovať?

Svoju kandidatúru už oznámil súčasný predseda NSK Milan Belica, ktorý kandiduje s podporu Smeru-SD a SNS. Na predsedníčku NSK kandiduje aj súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková z KDH, ktorú podporuje blok deviatich politických strán.

Kandidátom strany Hlas-SD je súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík. O post predsedu NSK sa uchádza aj kandidát ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír.

Mimoparlamentná strana Aliancia nominovala súčasného podpredsedu NSK Tibora Csengera. Občianskym kandidátom na post predsedu NSK je riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda, nezávislou kandidátkou je aj Renáta Kolenčíková.

Svoju kandidatúru na post predsedu NSK ohlásil aj predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov a bývalý vojak a vojenský spravodajca Peter Pukan, ktorý kandiduje za hnutie Republika. S podporou OĽANO, NOVA, Kresťanská únia a Zmena zdola kandiduje na post predsedu NSK aj Lukáš Kyselica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM