Hokej

Kris Versteeg sa zranil na Spengler cupe: Nitre bude chýbať 3-4 týždne

Tipsportligový klub HK Nitra sa bude musieť približne 3-4 týždne zaobísť bez kanadského útočníka Krisa Versteega.

Ilustračný obrázok k článku Kris Versteeg sa zranil na Spengler cupe: Nitre bude chýbať 3-4 týždne
3
Galéria

Ten nedávno reprezentoval Kanadu na Spenglerovom pohári, no vo finálovom zápase proti Třincu (4:0) sa zranil a liečiť by sa mal približne 3–4 týždne. Nitriansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Versteeg stihol po príchode do Nitry odohrať dva zápasy v najvyššej slovenskej súťaži.

Neskôr, na základe dohody s vedením klubu, reprezentoval Kanadu na prestížnom Spenglerovom pohári vo švajčiarskom Davose.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V štyroch zápasoch získal 5 kanadských bodov za 3 góly a 2 asistencie. Bilanciou 1+1 sa podieľal na finálovom víťazstve nad Třincom, no duel sa pre neho predčasne skončil.

„Po zápase cítil, že bolesť môže znamenať zlomeninu kostičky v chodidle. Ako sa ukázalo na dôkladnom vyšetrení u kanadského špecialistu, zlomenina sa potvrdila. Doba liečby je stanovená na 3–4 týždne. Ak všetko pôjde podľa predstáv, do Nitry by sa mohol vrátiť okolo 20. januára. Určite to neznamená jeho koniec v Nitre. Akékoľvek ďalšie špekulácie, ktoré nás zarazili v diskusiách, absolútne vylučujeme. Pri oboch jeho absenciách ide, resp. išlo, o reálne zranenia,“ uviedol nitriansky klub na oficiálnej stránke.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Foto: ilustračné

Spenglerov pohár
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie