Monika Földešiová Rôzne

Kraj začne nové sídlo stavať začiatkom leta

Výberové konanie na zhotoviteľa stavby už kraj vyhlásil, predpokladaná lehota na uzatvorenie zmluvy s úspešným uchádzačom je do 7. mája.

(WEBNOVINY) – Nové sídlo pre Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja začnú stavať začiatkom leta. Výberové konanie na zhotoviteľa stavby už kraj vyhlásil. “Lehota na predloženie žiadostí o účasť vo verejnom obstarávaní a dokladov pre splnenie podmienok bola do 3. februára,” informoval agentúru SITA hovorca Nitrianskeho župana Stanislav Katrinec. Ako ďalej dodal, predbežné oznámenie o zámere realizovať zákazku bolo zverejnené vlani v apríli aj vo Vestníku Európskej únie. Predpokladaná lehota na uzatvorenie zmluvy s úspešným uchádzačom je do 7. mája. “Následne bude zhotoviteľovi odovzdané stavenisko na začatie výstavby budovy,” povedal Katrinec. Budova má byť hotová v roku 2013.

Päťposchodová budova bude stáť za Univerzitou Konštantína Filozofa a kraj do nej investuje 10,6 milióna eur. Miesto v nej bude pre 300 úradníkov a Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja sa tam ocitne po prvý raz pod jednou strechou. V súčasnosti je roztrúsený na piatich miestach v Nitre. Na výstavbu novej budovy si kraj zobral úver, ktorý začne splácať až vtedy, keď bude budova hotová.

Župan Milan Belica odmieta kritické hlasy, že kraj rozhadzuje peniaze v čase krízy. „Vytvoria sa nové pracovné miesta a zároveň z ostatných budov sa stane dubiózny majetok, ktorý môžeme predať,“ argumentuje. Investičné náklady na meter štvorcový budú podľa Belicu o polovicu nižšie ako mali byť na menšiu budovu na Palárikovej ulici. Jej výstavbu pre účely nového sídla kraja odklepli poslanci ešte v minulom volebnom období. Kraj ju mal kúpiť za 8,8 milióna eur, no nakoniec z toho nič nebolo, pretože Belica odmietol zmluvu podpísať.

Zdroj: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM