Košice s mečbalom: Nitra nezvládla ani druhý domáci zápas

Nitra v druhom domácom semifinálovom zápase opäť zaváhala. Päť minút do konca zápasu vyhrávala o gól. Napokon podľahla po nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Košice s mečbalom: Nitra nezvládla ani druhý domáci zápas

Dobrá hra Nitry

Po poltucte gólov za chrbtom Mareka Laca vo štvrtkovom stretnutí dostal v piatok prednosť v bráne Nitry Juraj Hollý, no Košičania potrebovali na strelenie gólu ešte o päť sekúnd menej ako v predchádzajúcom zápase, keď skórovali už po 71 sekundách. Slovák našiel Jokeľa, ktorý prestrelil Hollého. V 7. minúte mohli hostia zvýšiť skóre, no puk po Pašekovej umiestnenej strele skončil v lapačke nitrianskeho brankára. V polovici prvej tretiny domáci vyrovnali, keď po Ordzovenského strele od mantinelu skončil puk za Hylákom v bráne. V druhej tretine vyvinula Nitra obrovský tlak na košickú bránu a odmenou jej bol gól v 26. minúte, keď si na dobrú prihrávku Podstavka spoza bránky nakorčuľoval Tomáš Chrenko a pohotovou strelou prekonal Hyláka.

Košice otočili

V tretej časti zápasu zavreli Nitrania hostí do ich obrannej tretiny, no Košičania v 56. minúte dokázali vyrovnať, keď po prihrávke Jenčíka skóroval Pašek. V závere tretej tretiny povzbudení hostia niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránu Hollého, no po remíze 2:2 napokon nasledovalo predĺženie. V súboji štyroch na štyroch gól nepadol, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch, kde bol jediným presným strelcom Košičan Spilar.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Začali sme zle, vlastnou aktivitou sme však skóre otočili. V závere tretej tretiny sme inkasovali vyrovnávajúci gól a hoci sme sa ešte snažili o tlak, už sme si nedokázali vytvoriť šancu. V nájazdoch som veril brankárovi Lacovi, no nevyšlo to.“

Milan Staš, tréner Košíc: „Nevyužili sme psychickú výhodu po strelení prvého gólu, no hrali sme trpezlivo a v poslednej tretine sme zvýšili tempo. V samostatných nájazdoch som mal šťastnú ruku na hráčov.“