Správy

Koronavírus zistili v ďalších školách v Nitre: Niekoľko tried je v karanténe

Ďalšie nitrianske školy museli kvôli pozitívnym testom na koronavírus prerušiť vyučovací proces. V karanténe je viacero tried.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus zistili v ďalších školách v Nitre: Niekoľko tried je v karanténe
Zdroj: TASR

Časť detí navštevujúcich Základnú školu Nábrežie mládeže v Nitre je v karanténe. Dôvodom je fakt, že u zamestnanca školy bola potvrdená nákaza novým koronavírusom. Deti zostanú v domácej izolácii do konca tohto týždňa.

„Týka sa štyroch tried prvých ročníkov, troch tried druhých ročníkov, siedmich oddelení školského klubu detí vo vedľajšej budove školy a štvrtej triedy v hlavnej budove školy,“ uviedla riaditeľka školy Katarína Vargová.

Laboratórne potvrdený prípad nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 spôsobujúcim ochorenie COVID-19 zistil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre u jedného zamestnanca školy 19. septembra. Epidemiologickým vyšetrením 20. septembra pracovníci RÚVZ zistili, že príznaky typické pre ochorenie COVID-19 sa vyskytli aj u ďalších minimálne troch zamestnancov školy.

„Pozitívne testovaný zamestnanec sa poslednýkrát kontaktoval so žiakmi a ďalšími zamestnancami v škole 9. septembra. Ostatní zamestnanci s príznakmi ochorenia boli naposledy v škole 11. septembra,“ skonštatovala Vargová.

Okrem zamestnanca školy potvrdil RÚVZ v stredu 23. septembra pozitívny test na Covid-19 aj u žiaka školy. V karanténe je preto do 2. októbra celá 3. E.

Vyučovanie je od 23. do 29. septembra prerušené aj na Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre. Koronavírus tu potvrdili u dvoch žiakov. Informuje o tom vedenie na stránke školy.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie