Správy

Koronavírus: Nitra zatvára mestský úrad, ruší svadby a obmedzuje pohreby

Hrozba koronavírusu zasiahla aj Nitru. Radnica prijala rázne opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Nitra zatvára mestský úrad, ruší svadby a obmedzuje pohreby
23
Galéria

Nitra prijíma ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu.

Mestský úrad bude od piatka 13. marca až do odvolania zatvorený. Rušia sa svadby, obmedzenia platia aj pre pohreby.

„Po tom, čo mesto v súvislosti s epidémiou koronavírusu rozhodlo o dočasnom zavretí všetkých mestských škôl, škôlok a detských jaslí, prijíma samospráva aj ďalšie nevyhnutné opatrenia na ochranu obyvateľov,“ informuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Mesto tak zatvára mestský úrad vrátane podateľne, pokladne a klientskeho centra. „Zamestnanci však budú v práci, zastihnete ich na telefónnych kontaktoch a mailoch ako v bežné pracovné dni,“ informoval hovorca.

Do priestorov úradu pustia klientov len kvôli zákonným dôvodom a aj to len po telefonickej konzultácii. Tlačivá môžu odovzdávať do špeciálne zriadenej schránky.

Ako informovalo vedenie mesta, od budúceho týždňa rušia aj všetky svadby na MsÚ.

„Pohrebné obrady v obradných miestnostiach budú obmedzené na maximálne 15 ľudí. Vonku počet smútočných hostí obmedziť nedokážeme,“ informoval Tomáš Holúbek.

Turistické informačné centrum bude k dispozícii na obvyklých telefonických kontaktoch a mailoch.

Do platnosti vstupujú opatrenia od piatka 13. marca a platné sú až do odvolania.

Opatrenia mesto priíjma aj v hromadnej doprave.

„V súvislosti s mimoriadnou situáciou na území Slovenskej republiky, na základe skúseností z iných porovnateľných dopravných prevádzok pristupujeme od piatku 13. marca 2020 k nasledujúcim preventívnym opatreniam, ktorých cieľom je spomaliť šírenie koronavírusu,“ dodáva nitriansky mestský hovorca Tomáš Holúbek.

  • Vodiči autobusov zastavia na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia pre signalizáciu výstupu stláčať tlačidlo.
  • Vodiči autobusov otvoria dvere na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia na otvorenie dverí stláčať tlačidlo.
  • Po každom príchode autobusu na konečnú zastávku, ak to čas medzi spojmi dovolí, vodiči autobusov dôkladne vyvetrajú vozidlo otvorením všetkých dverí minimálne na 3 minúty.
  • Na úrovni prednej nápravy bude páskou znemožnený prístup cestujúcich do prednej časti vozidla. Nástup a výstup z vozidla prednými dverami nebude možný.
  • Pozastavuje sa predaj cestovných lístkov vodičmi autobusu. Cestujúcim sa odporúča využívať platbu čipovou kartou alebo si zakúpiť SMS lístok.
  • V celej sieti MHD Nitra sa do odvolania počas pracovných dní zavádza premávka podľa prázdninových cestovných poriadkov (stredný stĺpec na výveske).

„Za všetky komplikácie spôsobené týmito obmedzeniami sa vopred veľmi ospravedlňujeme. Sme však všetci na jednej lodi a momentálne ide o zdravie a životy nás všetkých,“ dodal hovorca.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM