Správy

Koronavírus: Mesto sa pripravuje na otvorenie materských a základných škôl

Mesto Nitra sa pripravuje na opätovné otvorenie materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Mesto sa pripravuje na otvorenie materských a základných škôl
Zdroj: Dnes24.sk

„Presné podmienky, ktoré bude musieť samospráva splniť a zabezpečiť, budú jasné po vydaní rozhodnutia hlavného hygienika 18. mája. Už teraz však robíme viaceré opatrenia,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Mesto pre otvorenie škôl už teraz pripravuje doplnenie organizácie chodu materských škôl počas mimoriadnej situácie podľa rozhodnutia hlavného hygienika, podobnú úpravu vykoná aj na základných školách.

Súčasťou opatrení je aj opätovné vydezinfikovanie všetkých priestorov a všetkých pracovných pomôcok, zabezpečenie bezdotykových teplomerov pre materské školy.

Tie budú musieť mať k dispozícii dezinfekčné prostriedky a ochranné prostriedky pre zamestnancov, ktoré si základné školy zabezpečujú vo vlastnej réžii.

Nevyhnutná bude aj úprava vonkajších priestorov materských a základných škôl.

V zariadeniach školského stravovania bude podľa slov Holúbeka potrebné vydezinfikovať všetky priestory a pracovné pomôcky a vymaľovať skladové priestory.

„Potrebujeme zabezpečiť dodatočný nákup jednorazových rukavíc a dezinfekčných prostriedkov, zabezpečiť predprípravu jedálnych lístkov, vykonať kontrolu skladových zásob potravín a doplniť potraviny do skladu,“ priblížil prípravy hovorca.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM