Korfbalová liga odštartovala po 8 rokoch!
V sobotu sa po ôsmich rokoch rozbehla 1. Slovenská národná korfbalová liga. V tomto ročníku sa jej zúčastňujú 4 tímy, ktoré sa stretnú spôsobom každý s každým doma a vonku. Víťaz ligy získa právo účasti v európskom pohári majstrov „Europa cup“.
Prvý zápas zohrali mladí Nitrania proti tímu KK Necpaly. Bojovným výkonom sa snažili vyrovnať skúsenejšiemu súperovi. V prvom polčase udržiavali priaznivý výsledok, strelecky sa dokázali presadiť viacerí mladí hráči. V obrannej činnosti podali dobrý výkon. V útočnej fáze však mali problémy s presadením sa, keď sa im podarilo počas druhého polčasu skórovať iba jedenkrát. V konečnom dôsledku však dosiahli prijateľný výsledok.
V druhom zápase domáci KK SPU Nitra proti rovnakému súperovi výborne zachytili úvod stretnutia, keď sa dostali do vedenia. Súperi najmä zásluhou súrodencov Bušíkových dokázali výsledok otočiť a po polčase viedli o 2 koše. Domáci sa však nevzdávali, odhodlaným výkonom dokázali zdramatizovať druhý polčas, dotiahli sa na jeden bod (8:9). Potom opäť zabrali opory hosťujúceho tímu. V polovici polčasu tím KK Necpaly dokázal od domácich bodovo odpútať a náskok si udržal až do konca zápasu.
KK Chrenová – KK Necpaly 4:15 (3:9) KK SPU Nitra – KK Necpaly 10:14 (5:7)
2. maďarská liga
Na druhom turnaji 2.maďarskej ligy nastúpili Nitrania na svoj tretí zápas. Vynikajúcim nástupom do zápasu sa dostali do vedenia, keď už po prvej minúte vyhrávali 2:0. Zodpovedným výkonom si náskok počas prvého polčasu zveľaďovali a výbornou streleckou efektivitou Janky Miklovičovej sa im podarilo vyhrať polčas rozdielom štyroch košov. Druhý polčas sa opäť prejavila slabosť nitrianskeho tímu a domáci šnúrou piatich bodov otočil nepriaznivý výsledok. Po oddychovom čase sa KK SPU Nitra dokázal vrátiť do zápasu a po nervydrásajúcom závere stretnutia si pripísali historické prvé víťazstvo v druhej maďarskej lige.
KK SPU Nitra – MAFC i 11:10 (8:4)
Autor: Tomas Sonnenschein Foto: Ján Csillag