Monika Földešiová Rôzne

Komplikované sťahovanie pošty

Odkedy sa začalo všetko točiť okolo Mlynov, mesto prechádza niekoľkými zmenami. Ostatné obchodné domy i podnikatelia si musia zvykať na ďalšiu konkurenciu, pretransformovali sa cesty a premávka, mesto sa nám postupne mení pred očami. A okrem iného, s

Už od júla je Pošta 4 na Štúrovej ulici (vedľa reštaurácie Mladosť) zatvorená až do 31. októbra. Aspoň tak to stojí na ozname nalepenom na dverách. Ľudia teda logicky očakávajú, že od novembra sa znova otvorí. Málokto však vie, že sa sťahuje do obchodného centra Max a nahradí tak Poštu 10. Najbližšia pošta pre obyvateľov Starého mesta tak bude v Galéria Tesco (Pošta 6). Alebo OC Mlyny, do ktorého sa presťahovala Pošta 3 pri Tržnici.

A presuňme sa na Chrenovú. Spomínaná pošta z Maxu si nájde svoje miesto v Centro Nitra, kde doposiaľ žiadna pobočka nebola. Dôvodom sú väčšie priestory (čo je fajn, keďže v Maxe to bolo naozaj stiesnené a zo 4 okienok bolo jedno vždy záhadne zatiahnuté aj napriek dlhým radom). A aby toho nebolo málo, Hlavná pošta pri Svätoplukovom námestí tiež opustí svoje pôsobisko. Dôvody sú pochopiteľné: v jej okolí je nedostatok parkovacích miest a nemá žiadny bezbariérový prístup. A o tom, že ide skôr o historický monument, ani nehovorím. Pravdepodobne sa premiestni do nového !polyfunkčného centra!, ktoré má nahradiť súčasný Orbis.

Chápem zámery mesta zefektívniť služby občanom, ale nezdá sa vám celé to sťahovanie komplikované? Čisté Kocúrkovo…

Posta
8
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM