Rastislav Búgel
Samospráva
Kompletné výsledky volieb do nitrianskeho parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?
Spolu až 127 Nitranov sa v tohtoročných komunálnych voľbách pokúsilo zabojovať o poslaneckú stoličku. Podariť sa to mohlo len 31, ostatní skončili tesne alebo ďalej pod čiarou. Koľko hlasov získali? Aj to vám prezradia kompletné výsledky volieb do mestského parlamentu.
Volebný obvod 1:
- Zvolení kandidáti:
1. Miroslav Gut, NEKA, 410 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti
- František Refka, SMER, KDH, SNS, 206 hlasov
- Darina Sonnenscheinová, NEKA, 113 hlasov
- Adrián Príbela, SIEŤ, 71 hlasov
- Ján Kecskés, ĽS NS, 50 hlasov
Volebný obvod 2:
- Zvolení kandidáti:
- Ján Vančo, SMER, KDH, SNS, 1414 hlasov
- Jozef Marko, SMER, KDH, SNS, 943 hlasov
- Lívia Šumichrastová, SMER, KDH, SNS, 916 hlasov
- Ján Greššo, SIEŤ, 839 hlasov
- Jozef Trandžík, SMER, KDH, SNS, 759 hlasov
- Ivan Gavalovič, SMER, KDH, SNS, 751 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti
- Pavol Peťovský, SMER, KDH, SNS, 751 hlasov
- Ivan Juhás, NEKA, 664 hlasov
- Marta Hučková, NEKA 620 hlasov
- Jozef Weber, SDKÚ-DS, 616 hlasov
- Juraj Brestovský, NEKA 587 hlasov
- Tomá š Stoklasa, SIEŤ, 520 hlasov
- Ivan Kiko, NEKA, 487 hlasov
- Martin Cimrák, NEKA, 428 hlasov
- Michal Šimonek, NEKA, 410 hlasov
- Renáta Ryníková, SIEŤ, 395 hlasov
- Ladislav Mášik, NOVA, 379 hlasov
- František Kolár, SDKÚ-DS, 351 hlasov
- Radoslav Pavelka, SDKÚ-DS, 317 hlasov
- Vladimír Bútora, NaS, PaS, SdS, 194 hlasov
- Jaroslav Burda, Náš Kraj, 164 hlasov
- Dušan Janek, KSS, 160 hlasov
- Henrich Ondrušek, KDS, 143 hlasov
- Jozef Mátel, KSS, 93 hlasov
Volebný obvod 3:
- Zvolení kandidáti:
- Jozef Slíž, SMER, KDH, SNS, 652 hlasov
- Miroslav Tvrdoň, SMER, KDH, SNS, 474 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti
- Michal Obtulovič, NEKA, 396 hlasov
- Erik Lajtman, SIEŤ, 392 hlasov
- Juraj Paulíny, SIEŤ, 301 hlasov
- Gréta Šiandorová,, NaS, PaS, SdS, 97 hlasov
Volebný obvod 4:
- Zvolení kandidáti:
- František Hollý, SMER, KDH, SNS, 1096 hlasov
- Marta Rácová, NEKA, 1067 hlasov
- Janka Buršáková, NEKA, 1062 hlasov
- Miloš Dovičovič, NEKA, 928 hlasov
- Jozef Hasilla, SMER, KDH, SNS, 891 hlasov
- Petra Ajdariová, NEKA, 868 hlasov
- Dominika Tekeliová, SIEŤ, 838 hlasov
- Martľn Nemky, SMER, KDH, SNS, 823 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti:
- Rudolf Hlavačka, SMER, KDH, SNS, 806 hlasov
- Dušan Borko, SMER, KDH, SNS, 767 hlasov
- Juraj Gajdoš, SMER, KDH, SNS, 739 hlasov
- Jozef Čuboň, SMER, KDH, SNS, 682 hlasov
- Ján Csillag, NEKA, 658 hlasov
- Viera Čanigová, NEKA, 635 hlasov
- Naďa Šimová, NOVA, 626 hlasov
- Martin Čepček, NEKA, 598 hlasov
- Ján GálI, SMER, KDH, SNS, 572 hlasov
- Anton Baláška, NEKA, 539 hlasov
- Alexandra Halmová, NEKA, 530 hlasov
- Stanislav Vereš, NEKA, 530 hlasov
- Jozef Hrubec, NEKA, 524 hlasov
- Václav Macek, SIEŤ, 516 hlasov
- Pavol Obertáš, NEKA, 485 hlasov
- Matúš Kováč, NOVA, 389 hlasov
- Marián Macko, SIEŤ, 386 hlasov
- Milan Tomeček, NEKA, 356 hlasov
- Ján Kovarčík, NaS, PaS, SdS, 344 hlasov
- Filip Kubuš, SIEŤ, 344 hlasov
- Radovan Zuffa, Most-Híd, 339 hlasov
- Róbert Sitár, NEKA, 263 hlasov
- Peter Kováč, ĽS NS, 182 hlasov
- Dušan Káčer, NaS, PaS, SdS, 162 hlasov
- Pavol Leštinský, KSS, 127 hlasov
- Lukáš Lužbeťák, NaS, PaS, SdS, 117 hlasov
- František Golda, 7 statočných, 108 hlasov
- Marián Soviš, TIP, 93 hlasov
- Viliam Mokráň, KľS, 70 hlasov
- Ľudovít Svorad, KSS, 69 hlasov
Volebný obvod 5:
- Zvolení kandidáti:
- Milan Burda, SMER, KDH, SNS, 635 hlasov
- Štefan Klačko, SMER, KDH, SNS, 633 hlasov
- Miroslav Mikulášik, SMER, KDH, SNS, 591 hlasov
- Ľuboš Tórôk, SIEŤ. 591 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti:
- Jaroslav Maček, SMER, KDH, SNS, 559 hlasov
- Stanislav Dolež, NEKA, 557 hlasov
- Daniel Balko, SDKU-DS, 450 hlasov
- Milan Monček, NEKA, 438 hlasov
- Dávid Marci, SIEŤ, 432 hlasov
- Peter Spišiak, NaS, PaS, SdS, 312 hlasov
- Ondrej Ňorba, KSS, 79 hlasov
Volebný obvod 6:
- Zvolení kandidáti:
- Pavel Varga, SMER, KDH, SNS, 1170 hlasov
- Renáta Kolenčíková, SMER, KDH, SNS, 983 hlasov
- Miloslav Hatala, SMER, KDH, SNS, 936 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti:
- Terézia Bieliková, SIEŤ, 665 hlasov
- Mária Kostrejová, NEKA, 551 hlasov
- Jana Berecová Titková, NEKA, 536 hlasov
- Pavol Bakoš, NEKA, 509 hlasov
- Mário Dinga, NEKA, 338 hlasov
- Ivan Števanka, NOVA 189 hlasov
- Stanislav Kováč, Zmena zdola, DÚS, 187 hlasov
- Peter Kraus, SIEŤ, 164 hlasov
- Karol Ruth, NaS, PaS, SDS, 66 hlasov
- Rozália Somorčíková, SMK, 42 hlasov
Volebný obvod 7:
- Zvolení kandidáti:
- Štefan Stefek, NEKA, 1742 hlasov
- Peter Oremus, NEKA, 1602 hlasov
- Anton Kretter, SMER, KDH, SNS, 1531 hlasov
- Anna Šmehilová, NOVA, 1645 hlasov
- Ľubomír Moravčík, SMER, KDH, SNS, 1303 hlasov
- Daniel Hecht, SMER, KDH, SNS, 1207 hlasov
- Peter Košťál, NEKA, 1225 hlasov
- Náhradníci – nezvolení kandidáti:
- Marek Ďuran, SMER, KDH, SNS, 1144 hlasov
- Marek Šesták, NEKA, 1135 hlasov
- Dalibor Petráš, SMER, KDH, SNS, 1015 hlasov
- Miloš Paliatka, SMER, KDH, SNS, 970 hlasov
- Andrej Sitkey, NEKA, 930 hlasov
- Róbert Švec , NEKA, 849 hlasov
- Dušan Damašek, NEKA 816 hlasov
- IgorTarabčák, SMER, KDH, SNS, 782 hlasov
- Lucia Mitanová, NOVA, 697 hlasov
- Samuel Diatka, SIEŤ, 669 hlasov
- Barbara Pavlíková, SIEŤ, 504 hlasov
- Norbert Bordáš, NEKA, 474 hlasov
- Michal Civáň, SIEŤ, 403 hlasov
- Peter Sabolm SIEŤ, 379 hlasov
- Juraj Šantavý, SDKU-DS, 335 hlasov
- Michal Gajdoš, SDKU-DS, 330 hlasov
- Anton Zikla, KSS, 394 hlasov
- Zuzana Vicenová, NaS, PaS, SDS, 258 hlasov
- Vladimír Hutník, SIEŤ, 241 hlasov
- Jozef Paulík, NEKA, 219 hlasov
- Jozef Arpáš, SDKU-DS, 206 hlasov
- Miroslav Timko, KSS, 154 hlasov
- Oľga Otrasová, KSS, 153 hlasov
Foto: ilustračné