Iné športy

Kľúčový zápas o postup na ME: Slovensko v Nitre zdolalo Čiernu Horu, FOTO a VIDEO

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvládli sobotňajší kľúčový zápas v kvalifikácii na ME 2019. V športovej hale v Nitre zdolali v C-skupine Čiernu Horu 3:0 a v tabuľke sa dostali na prvé miesto.

Začiatok úvodného setu bol vyrovnaný. Prvý bod získali po vlastnom podaní Slováci, potom sa súperi naťahovali. Za stavu 6:6 zverenci Andreja Kravárika získali dve lopty a dvojbodový náskok si udržiavali do stavu 11:9. Hostia s Čiernej Hory nedovolili Slovákom odskočiť výraznejšie, ale v závere setu domáci predsa len úspešnou šnúrou potešili divákov a triumfovali 25:21.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Viedli už 5:2, ale Slováci zlepšili najmä obranu na sieti a otočili stav na 9:8. Od tohto momentu bola hra opäť vyrovnaná a o víťazovi setu sa rozhodovalo až v závere. Vďaka lepšiemu podaniu a koncentrácii ho pre seba získali Slováci v pomere 25:22.

* Prevaha Slovenska pokračovala aj v úvode tretieho setu, štvorbodový náskok však hostia zmazali a neskôr bol stav 8:8. Diváci vo vypredanej hale hnali dopredu slovenských reprezentantov, ktorí opäť šnúrou troch bodov súperovi odskočili. V ďalšom priebehu setu už mali hru pevne pod kontrolou a napokon v ňom triumfovali 25:20 a v celom zápase 3:0.

Slovensko – Čierna Hora 3:0 (21, 22, 20)

Zápas trval 74 minút, rozhodovali: Vagniová (Tal.) a Grieder (Švaj.), 2800 divákov (vypredané)

Slovensko: Paták 5, Krajčovič 6, Michalovič 15, Kriško 10, Kohút 6, Zaťko 1, libero Kubš (Ihnát 0, Lux 1, Ludha 0). Tréner: A. Kravárik.

Čierna Hora: Čačič 2, G. Čuk 0, Čulafič 7, M. Bojič 15, Šuljagič 6, R. Strugar 3, libero Lakčevič (Milič 5, Delič 4, Radonič 0, Radunovič 1, Vukašinovič 3). Tréner: V. Bašič.

Andrej Kravárik, tréner SR: „Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko, so súperom sme sa ťahali v koncovke. Ale vedel som, že sa dostaneme do hry, chcelo to trpezlivosť. Splnili sme úlohu favorita skupiny, aj keď sme vedeli, že to nebude ľahké. Divákom zo srdca ďakujem, takúto atmosféru som nezažil ani nepamätám.“

Emanuel Kohút, kapitán SR: „Bol to skvelý zápas, diváci videli skvelú šou. Hrali sme so srdcom. Pre mňa to bol posledný zápas v reprezentácii, moje rozhodnutie je definitívne.“

Peter Michalovič, hráč SR, v zápase 15 bodov: „Dávno som nevidel takto zaplnenú halu. Diváci boli skvelí, zápas sme si užívali. Bolo to neskutočné. Splnili sme, čo sme mali, aj keď prvý set nebol ideálny. Boli sme však trpezliví, súper nás nemal čím prekvapiť.“