Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Lucia Šútorová Správy

Kapacita materských škôl v Nitrianskom kraji sa zvýši: Pribudnú stovky miest pre deti

Milióny eur putujú na prestavby materských škôl v Nitrianskom kraji. Vďaka projektom sa zvýšia kapacity vo viacerých škôlkach.

Ilustračný obrázok k článku Kapacita materských škôl v Nitrianskom kraji sa zvýši: Pribudnú stovky miest pre deti
Zdroj: TASR

Osem projektov na rozšírenie kapacity materských škôl (MŠ) v celkovej hodnote 2,1 milióna eur schválilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pre Nitriansky kraj. Vďaka financiám z Integrovaného regionálneho operačného programu sa kapacity v škôlkach zvýšia v piatich obciach a troch mestách.

Ako informovalo ministerstvo celkovo pribudne v MŠ na území Nitrianskeho kraja 177 nových miest. Kapacita škôlok sa bude rozširovať v Babindole, Veľkých Ripňanoch, Tekovských Lužanoch, Čabe, Bánove, v Želiezovciach, Šuranoch a Šali.

Spolu s 19 staršími projektmi, ktoré sa v súčasnosti už realizujú, sa s celkovou podporou vo výške 6,8 milióna eur vytvorí v regióne 471 nových miest pre škôlkarov. „Projektmi zameranými na nadstavby, prístavby a rekonštrukcie budov sa pomôže zmierniť dlhodobý nedostatok miest v našich predškolských zariadeniach a prispeje sa k cieľu zvýšiť zaškolenosť detí pred nástupom na povinnú školskú dochádzku,“ informovalo ministerstvo.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR