Ilustračný obrázok k článku Kam v Nitre tento VÍKEND? Čakajú nás koncerty, letné kino aj turistika
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Kam v Nitre tento VÍKEND? Čakajú nás koncerty, letné kino aj turistika

V meste pod Zoborom to začne žiť už v piatok. Tešiť sa môžete na množstvo zaujímavých akcií. Pozrite si prehľad podujatí na najbližšie voľné dni v Nitre.

Správy
Správy

Kam v Nitre tento VÍKEND? Čakajú nás koncerty, letné kino aj turistika

V meste pod Zoborom to začne žiť už v piatok. Tešiť sa môžete na množstvo zaujímavých akcií. Pozrite si prehľad podujatí na najbližšie voľné dni v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Nitre tento VÍKEND? Čakajú nás koncerty, letné kino aj turistika
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Živá hudba vo Vazulke

piatok, 23. júla od 18:00 do 21:00 vo Vazulovej veži – Nitriansky hrad

Naživo bude hrať LHPmuzika (Lazár – Halász – Pleštinský). Tešiť sa môžete aj na dobrý nápoj, či koláčik v jedinečnej historickej atmosfére na cimburii Nitrianskeho hradu. Vstup na koncert je voľný.

Koncert Gospel Band

piatok, 23. júla od 18:00 do 19:30 na pešej zóne

Hudba bude v piatok znieť aj na pešej zóne. V rámci Nitrianskeho kultúrneho leta vystúpi v centre mesta Gospel Band z Kresťanského spoločenstva Milosť Nitra.

Koncert Free Fallin´Tom Petty Tribute Band

piatok, 23. júla od 20:00 do 21:30 v Music A Cafe

Koncertovať sa bude aj v hudobnom podniku na Chrenovej. Fanúšikovia si môžu zaspomínať na americkú rockovú legendu TOM PETTY & THE HEARTBREAKERS v podaní muzikantov Free Fallin´Tom Petty Tribute Band. Vstupné je dobrovoľné.

Koncert Akustika

piatok, 23. júla od 20:30 do 22:00 v Hideparku Nitra

Do Nitry zavíta v piatok aj prešovská skupina Akustika. Jej štýl je zmesou karibskej hudby, slovenského folklóru či world music. Vstupné 5 a 6 eur.

Kino na hrade

piatok, 23. júla od 21:00 do 23:00 v gotickej priekope Nitrianskeho hradu

V piatok o 21.00 bude pokračovať na Nitrianskom hrade letné kino. Tešiť sa môžete na film Výnimoční. O čašu vína sa postará PD Radošinka. Vstupné je 3 eurá.

Prečítajte si tiež

Čítanie (nielen) pre deti

sobota, 24. júla od 09:30 do 10:30 v Kníhkupectve Pod Vŕškom

V sobotu bude pokračovať literárne leto na Kupeckej. Od 9:30 sa môžete tešiť na čítanie nielen pre deti.

História z vtáčej perspektívy

sobota, 24. júla od 10:00, Zobor

S batohom po nitrianskych kopcoch vás v sobotu vytiahne Turistické informačné centrum v Nitre, ktoré pripravilo pre záujemcov bezplatnú prehliadku. Tešiť sa môžete na spoznávanie Zoborských vrchov a okolia. Dozviete sa aké vzácne rastliny a živočíchy tu môžete vidieť, po akých starých kameňoch kráčate, ale aj o histórii Nitry z vtáčej perspektívy. Od altánku prejdete trasou okolo Svoradovej jaskyne, cez Tri duby až na Pyramídu a späť.

Zraz účastníkov bezplatnej prehliadky je o 10.00 hod. pri altánku na rázcestí pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada.

Leto na Zoborskom kláštore

sobota, 24.júla od 14:00, areál Zoborského kláštora

V sobotu sa môžete tešiť aj na prehliadku areálu Zoborského kláštora so sprievodcom. Sobotná exkurzia sa začne o 14.00 hodine.

Guláš Cup Mlynárce

sobota, 24. júla od 14:00 v Mlynárciach

Sobota bude patriť všetkým guláš majstrom. V Mlynárciach sa bude konať 7. ročník amatérskeho varenia guláša. Nebude chýbať DJ, tombola i film pre deti. Bližšie informácie sa dozviete na čísle: 0904 406 465.

AmaroFest 2021

24. a 25. júla od 15:00 do 22:00 na Amfiteátri pod Zoborom

Open air gipsy festival je medzinárodný rómsky festival, ktorý vznikol v roku 2017 a má za úlohu prezentovať rómsku kultúru. Toto podujatie organizuje občianske združenie OZ Rómska Umelecká Agentúra. Podujatie je otvorené pre širokú verejnosť. Vstupné: permanentka 11.99 eur, jednodňová 6.99 eur.

Mohlo by vás zaujímať

Koncert Brigita a HS Fórum

sobota, 24. júla od 18:30 na pešej zóne

Nuda na pešej zóne nebude ani v sobotu. Večer sa môžete tešiť na vystúpenie nitrianskej speváčky Brigity a po nej o 20.00 hodine na kapelu HS Fórum.

Koncert Nirvana Unplugged Revival

sobota, 24. júla od 19:00 v Domček bar & coffee

V sobotu si budete môcť vychutnať akustický koncert Nirvany, v podaní Michala Cabalu a spol., ktorý bol vydaný ako album a v roku 1996 vyhral cenu Grammy. Vstupné 5 eur. Rezervácie 0948 509 137.

Koncert Kali & Peter Pann

sobota, 24. júla od 21:00 do 22:30 v Mestskej hale na Klokočine

V sobotu večer to bude žiť aj v Mestskej hale na Klokočine. Fanúšikov poteší koncert Kaliho a Petra Panna. Od 21.00 bude hrať DJ Marco Van Polo. Vstupné na akciu je 14 eur.

Burza exotov a Farmárske trhy

nedeľa, 25. júla od 4:00 do 10:00, Agrokomplex

Burza exotov sa bude konať v exteriéri, na voľnej ploche E. Farmárske trhy v pavilóne F. Vstup pre predajcov do priestoru burzy je povolený od 04.00 hod. cez bránu B3. Burza je pre verejnosť otvorená od 04.30 do 10.00 hod. Vstup je cez hlavnú bránu a platia sa 2 eurá.

Africké trhy v Nitre

nedeľa, 25. júla od 09:00 do 16:00 v Starej vodárni, Mestský park na Sihoti

Na trhu bude v ponuke čerstvé aj sušené exotické ovocie z Ugandy, voňavé korenie zo Zanzibaru i lahodné kávy a marmelády.

Nedeľný čil

nedeľa, 25. júla od 15:00 v Hideparku Nitra

V nedeľu nebude chýbať obľúbená poobedná víkendová pohoda, počas ktorej zahrajú Dj Fonokru a DJ Phonotic. Súčasťou bude swap so Sekáčom a worksho s Cuketou. Chýbať nebudú ani lokálne výrobky na drobnom trhu a vegan jedlo od Karmavanu. Poteší aj divadlo a výtvarná expozícia Kriss Sagan. Vstup je voľný.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín