Rastislav Búgel Práca

Job Expo je minulosťou: Na výstavisku ponúkalo prácu viac ako 160 zamestnávateľov

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplexu sa skončil piaty ročník najväčšieho veľtrhu pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce – JobExpo 2015. Pod jednou strechou ponúkalo prácu 140 slovenských a vyše 20 zahraničných zamestnávateľov.

Ilustračný obrázok k článku Job Expo je minulosťou: Na výstavisku ponúkalo prácu viac ako 160 zamestnávateľov
Zdroj: TASR

Pre záujemcov mali pripravených vyše 26 000 pracovných príležitostí doma i v zahraničí. Súčasťou Veľtrhu práce boli 17. ročník medzinárodnej burzy práce European Job Days 2015 a 23. ročník predajnej výstavy výrobkov žiakov Stredných odborných škôl Mladý tvorca.

Cieľom je zníženie nezamestnanosti

Strategickým cieľom slovenskej vlády je znížiť mieru nezamestnanosti na úroveň priemeru krajín eurozóny, skonštatoval počas veľtrhu premiér Robert Fico. Podľa jeho slov sa k tomuto cieľu približujeme a je možné, že sa ho podarí naplniť už v letných mesiacoch tohto roka. „Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v marci 2014 bola 13,28 %, v marci tohto roku 12,06 %, to znamená najnižšia od leta 2009. V druhej polovici roku 2014 nabrala miera nezamestnanosti klesajúcu trajektóriu. Podľa najnovšej prognózy Národnej banky Slovenska sa má nezamestnanosť ešte znížiť v tomto roku na 12 % a v roku 2016 dokonca na 11 %,“ skonštatoval premiér Fico. K znižovaniu nezamestnanosti podľa jeho slov prispeli dlhodobé i krátkodobejšie opatrenia. „Najmä opatrenia zamerané na mladých ľudí, kde sa nám podarilo vytvoriť 13 000 nových pracovných miest. Dôležité ale je, že v 80 % prípadov si mladí ľudia tieto miesta udržali,“ povedal Fico.

Najhoršia pozícia

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter pripustil, že Slovensko má v porovnaní s Českom a Poľskom najhoršiu pozíciu z hľadiska zamestnávania mladých ľudí do 25 rokov. Je však presvedčený, že prijaté opatrenia už prinášajú efekt. „Rezort som preberal s 34,9-% nezamestnanosťou mladých, po troch rokoch sme sa dostali na 24,9 %. Posledný rok našej vlády využijeme tento priestor na zníženie nezamestnanosti mladých o jednu tretinu,“ povedal Richter.

Job Expo je minulosťou: Na výstavisku ponúkalo prácu viac ako 160 zamestnávateľo
9
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie