Jednoznačné víťazstvo: Nitra si v Budapešti napravila chuť

Hokejisti HK Nitra triumfovali v 40. kole Tipsport Ligy na ľade MAC Újbuda 6:2.

Ilustračný obrázok k článku Jednoznačné víťazstvo: Nitra si v Budapešti napravila chuť
Zdroj: Rastislav Búgel

Nitra bola od začiatku lepšia a domáci už po 17 sekundách hrali oslabení. Hostia síce presilovku nevyužili, ale v 4. minúte sa nadvakrát presadil Lušňák. O necelé dve minúty neskôr viedli „Corgoni“ už o dva góly, keď si Kollár vychutnal Bernarda. Domáci mohli znížiť v závere úvodnej tretiny, no Sofron trafil iba žŕdku bránky Hanuljaka.

Aj úvod druhej tretiny vyšiel hosťom skvele. Morrsion o 81 sekúnd po prestávke strelil tretí gól. Zdalo sa, že domáci sa z tohto gólu už nepozviechajú, ale prišla akcia po zakončení Szigetiho a Hanuljak inkasoval po prvý raz. V 28. minúte však Blackwater vrátil Nitre trojgólový náskok, keď využil presilovú hru. Pred odchodom do kabín najskôr spálil veľkú šancu Pitt, no neskôr už Stretch mieril presne – 2:4. Aj na tento zásah však dokázali hostia okamžite reagovať zásluhou Yellow Horna.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nitra vstupovala do tretej tretiny s výrazným náskokom, ktorý si chcela v pokoji udržať. Komplikácia však prišla hneď v úvode, keď sa McNally rútil na Hanuljaka, ale brankár Nitry sa mu vrhol pod nohy a nasledovalo trestné strieľanie. Domáci útočník však nebol úspešný ani z tejto pozície. Hostia napokon svoj triumf ešte poistili v 54. minúte po góle Koyša.

MAC Újbuda – HK Nitra 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

Góly: 23. Szigeti (Pitt, Bodó), 39. Stretch (McNally, Orban) – 4. Lušňák (Kubka, Blackwater), 5. Kollár (Fominych, Mezei), 22. Morrison (Koyš, Kerbashian), 28. Blackwater (Morrison, Kerbashian), 40. Yellow Horn (Koyš), 53. Koyš (Fominych, Kollár). Rozhodovali: Orolin, Purgat – Krajčík, Jurčiak, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Bodó (MAC) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Bernard – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán, Garát, Fejes, Bugár, Loczi – Klempa, Langkow, Sofron – Orban, Stretch, Terbócs – Kreisz, Pitt, Bodó – Szücs, Majoross, Szigeti

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, Nemec, Pupák, Sloboda, Korím, Kubka, Morrison, Versteeg – Blackwater, Buček, Fominych, Hrušík, Kerbashian, Kollár, Lušňák, Minárik, Csányi, Koyš, Scheidl, Yellow Horn

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.