Správy

Je to OFICIÁLNE: Prvé ferraty v Nitrianskom kraji odovzdali do užívania!

Milovníci adrenalínu to už majú čierne na bielom. Nedávno otvorené ferraty pod Pyramídou boli oficiálne odovzdané do užívania.

Ilustračný obrázok k článku Je to OFICIÁLNE: Prvé ferraty v Nitrianskom kraji odovzdali do užívania!
9
Galéria

Zoborské ferraty nad Nitrou vo štvrtok oficiálne odovzdali do užívania. Podľa Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) v Nitre ide o prvé ferraty nie len v Nitrianskom kraji, ale aj na území západného Slovenska.

Dve trasy

Celkové náklady na ich výstavbu boli viac ako 26 600 eur. Vybudované sú pod vrcholom Pyramídy a pozostávajú z dvoch samostatných výstupových trás.

„Je to Brezová s obtiažnosťou B a Dubová s obtiažnosťou B/C. Turistom umožnia dostať sa až na vrchol skalného piliera vrchu Pyramída na Zobore, obe sú jednosmerné. Pre verejnosť sú voľne prístupné až do 30. novembra, keď sa začne zimná uzávera,“ uviedol pred časom výkonný riaditeľ KOCR Vladimír Vnuk.

Prečítajte si tiež

Pozor na deti

Na lezenie sú potrebné ferratové sety, ktoré si turisti môžu za poplatok požičať.

„Vstup detí do 15 rokov bez sprievodu a dozoru dospelej osoby je zakázaný. Deťom s výškou pod 1,5 metra sa vstup neodporúča, pretože hrozí, že nedosiahnu na istiace prvky a zaseknú sa v exponovanom teréne. Vstup na ferraty je na vlastné riziko,“ pripomenula KOCR.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Via ferrata Zobor
9
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM