Správy

Jazda MHD bude výhodnejšia: Mesto znižuje cenu SMS lístka

Lístok na autobus zakúpený cez SMS bude lacnejší. K zníženiu ceny príde od 1. augusta.

Ilustračný obrázok k článku Jazda MHD bude výhodnejšia: Mesto znižuje cenu SMS lístka
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Poslanci rozhodli o znížení ceny SMS lístka z doterajších 90 centov na 80 centov. K úprave cien príde od soboty 1. augusta.

„Lístok cez SMS bude stáť po novom rovnako ako lístok kúpený u vodiča. Je to skvelý počin, ktorý uľahčí cestovanie a zatraktívni mestskú hromadnú dopravu v Nitre. K tomuto kroku sme pristúpili, aby sme ľudí motivovali vo vyššej miere nakupovať lístky cez esemesku. Vodiči tak budú zdržiavaní kratšie a jazda autobusom bude logicky plynulejšia a rýchlejšia. A zároveň je to aj spôsob, ako spraviť MHD bezpečnejšiu v čase pandémie,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Ako informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, cestujúci nitrianskou MHD dostanú aj ďalší bonus: “Pasažieri, ktorí si zakúpia lístok cez esemesku, sa môžu voziť o desať minút navyše.“

„Čas platnosti SMS lístka sa zvyšuje zo 60 na 70 minút. Toto je ďalší spôsob, ako ľudí motivovať na kúpu SMS lístka, pretože klasický lístok kúpený u vodiča platí naďalej iba 60 minút,“ povedal Ivan Janček, referent pre mobilitu a MHD z nitrianskej radnice.

Oba tieto kroky majú obyvateľov presvedčiť na častejšie využívanie mestskej autobusovej dopravy. „Okrem časovej a ekonomickej výhodnosti má SMS lístok aj ďalšiu významnú výhodu: počas pretrvávajúcej pandémie je nakupovanie cez SMS bezpečnejšie,“ dodal Tomáš Holúbek.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie