Kultúra

Jarmoky, vinobrania aj šarkaniáda: TIPY na zaujímavé akcie v Nitrianskom kraji

Chcete si vyraziť s rodinou či s kamarátmi? Pozrite si prehľad podujatí v Nitrianskom kraji na najbližšie dni.

Ilustračný obrázok k článku Jarmoky, vinobrania aj šarkaniáda: TIPY na zaujímavé akcie v Nitrianskom kraji
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Oberačkové slávnosti

piatok a sobota, 23. a 24. septembra, Nové Zámky

Tradičné Oberačkové slávnosti sa budú konať od 23. do 24. septembra v priestore amfiteátra. Na návštevníkov čaká aj bohatý program. Súčasťou bude festival detských folklórnych súborov, no chýbať nebude ani Lukáš Adamec, Dominika Titková, Gladiator a iní. Viac o podujatí sa dozviete TU!

Magické Topoľčany

piatok, 23. septembra, Topoľčany

V Topoľčanoch sa uskutoční prvý ročník podujatia „Magické Topoľčany“. Projekt realizuje Mediálna a kultúrna spoločnosť Topoľčany, s.r.o. v spolupráci s viacerými kúzelníkmi či iluzionistami, ktorí sa v Topoľčanoch stretnú a predvedú širokej verejnosti triky a kúzla, na ktoré sa môžu tešiť nielen deti, ale aj dospelí. V priestoroch Spoločenského domu v Topoľčanoch sa o 8.30 začne program interaktívnymi zábavnými predstaveniami, ktoré sú určené pre deti od 3 do 10 rokov. Vstupné je 2 eurá. Pre záujemcov o kúzelnícke remeslo bude pripravený aj „magický bazár“, kde budú mať možnosť si vymeniť, kúpiť alebo naopak predať kúzelnícke rekvizity. Vrcholom podujatia Magické Topoľčany bude galaprogram o 19:00 v Spoločenskom dome, v ktorom vystúpi okrem iných kúzelníkov aj špeciálny hosť – český profesionálny kúzelník a iluzionista Jiří Hadaš, ktorý patrí k českej kúzelníckej špičke. Vstupné sa platí 7 eur.

Šuriansky jarmok

piatok a sobota, 23. a 24. septembra, Šurany

V Šuranoch sa v piatok začne dvojdňový jarmok. Program v piatok o 12.00 hodine otvoria žiaci základných škôl. Večer sa môžete tešiť na koncerty kapiel Dlhá doba, Weekend, slovenský Karel Gott Revival a Dora. V sobotu sa začne program už o 10.00 hodine vystúpením speváckej skupiny z Kostolného Seku. Večerný program bude patriť kapelám E.G.O Group, Ewelin a Marlett.

Súťaž vo varení guláša

sobota, 24. septembra, Mojmírovce

V Mojmírovciach v časti Pažiť sa bude konať 1. ročník súťaže vo varení guláša. Súťažiť sa bude v sobotu od 9.00 hodiny. Štartovné je 20 eur. O 15.00 hodine bude vyhodnotenie a o hodinu neskôr sa začne tombola.

Šarkaniáda

sobota, 24. septembra, Mojmírovce

Okrem jarmokov a oberačiek patrí k jeseni aj poriadna šarkaniáda. Najbližšia sa bude konať v sobotu od 10.00 v Mojmí­rovciach. Pre každé dieťa, ktoré si prinesie svojho šarkana bude pripravená malá odmena.

Vrábeľské slávnosti vinobrania

sobota, 24. septembra, Vráble

Vrábeľské Slávnosti Vinobrania sa budú konať v sobotu 24. septembra na Starom ihrisku vo Vrábľoch. Pre divákov bude pripravený bohatý sprievodný program a chutné občerstvenie. Predstavia sa folklórne súbory Briezka, Konvalinka, Vrábľanka, Kordon a Vozokanka. Hlavným ťahákom bude Ľudová hudba Stana Baláža a na záver návštevníkov roztancuje Timar Band. Súčasťou vinobrania bude aj súťaž vo varení guláša.

Prehľad pokračuje na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM