Webnoviny - Rôzne

Ján Figeľ je novým predsedom KDH

NITRA 19. septembra (WEBNOVINY) – Novým predsedom KDH sa stal eurokomisár a bývalý podpredseda strany Ján Figeľ. Hlasovalo za neho 304 delegátov XVIII. snemu v Nitre, 5 delegátov sa zdržalo a jeden nehlasoval. Figeľ nemal vo voľbách protikandidáta.

Figeľ sa stal v poradí tretím predsedom KDH. Stranu od jej založenia v roku 1990 do roku 2000 viedol Ján Čarnogurský. Po ňom nastúpil Pavol Hrušovský. Obaja z funkcie odišli dobrovoľne a určili svojho nástupcu.

Figeľa odporučil zvoliť za predsedu jeho teraz už predchodca Pavol Hrušovský. Ten viedol stranu deväť rokov. Svoj návrh zdôvodnil tým, že dozrel čas na zmenu. Podľa neho je dôležité rozpoznať moment, či človek je schopný hľadať niečo, čo by nové mohol priniesť do politiky.

Pre KDH je podľa Hrušovského dobré, že urobí zmenu. Zároveň dodal, že ťažšie sa mu odchádza z funkcie predsedu KDH, ako keď v roku 2006 odchádzal z pozície predsedu parlamentu.

Hrušovský je presvedčený, že Figeľ je tým najlepším kandidátom. Odkázal mu však, že Slovensko je žiaľ iné než Európa. "Nechcem ťa odrádzať, lebo sa musíš stať predsedom KDH,“ vyzval ho.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM