Jaguar odmieta informácie o nízkych platoch: Odmeňovať chce podľa pozície a skúseností

Podľa Milana Krajniaka ponúka závod Jaguar Land Rover v Nitre polovicu sľubovaného nástupného platu. Podľa hovorcu automobilky to tak nie je.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Jaguar odmieta informácie o nízkych platoch: Odmeňovať chce podľa pozície a skúseností
Zdroj: Jaguar Land Rover

Informácie platoch, ktoré boli komunikované hnutím Sme rodina – Boris Kollár na piatkovej tlačovej konferencii, nezohľadňujú všetky súčasti systému odmeňovania v automobilke Jaguar Land Rover (JLR). Uviedol to hovorca JLR Slovakia Jozef Plško v reakcii na vyjadrenia podpredsedu opozičného hnutia Sme rodina – Boris Kollár.

Priemerná mzda

„Uplatňujeme komplexný systém, v ktorom sa mesačná mzda pre kvalifikovaných robotníkov a výrobných pracovníkov bude pohybovať v rozmedzí od 900 po 1800 eur v priemere za mesiac, v závislosti od pracovnej pozície a skúseností. Priemerná mzda pozostáva z mesačného platu, príplatku za dopravu, príplatku za zručnosti, mesačného bonusu a trinásteho platu,“ priblížil Plško.

Ďalšie benefity

Informoval zároveň, že medzi ďalšie benefity patria doplnkové dôchodkové, úrazové či životné poistenie. „Sme presvedčení, že to je v tomto regióne zaujímavá ponuka. Predpokladáme, že väčšina našich nových kolegov bude pochádzať priamo z Nitry a blízkeho okolia,“ dodal Plško.

Nižší plat

Krajniak na piatkovom brífingu uviedol, že nástupný plat v automobilke JLR pri Nitre ponúkaný cez úrady práce je bez príplatkov 650 eur brutto, čo je asi polovica zo sľubovanej sumy a o tretinu nižší, ako je v bratislavskom Volkswagene. Aj po započítaní rôznych príplatkov (napríklad na dopravu, za zručnosti) bude podľa jeho slov ponúkaný plat nižší, ako sa sľubovalo.

Plat nie je podľa Krajniaka pre občana Slovenska lukratívny, môže byť však lukratívny pre Ukrajincov alebo Srbov. „Slovenská vláda tak investovala 630 miliónov eur – 130 miliónov eur priamo a 500 miliónov eur nepriamej pomoci na to, aby sme riešili nezamestnanosť na Ukrajine alebo v Srbsku?“ pýtal sa Krajniak. Podľa hnutia Sme rodina by slovenská vláda mala prioritne riešiť ľudí zo SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame