Islandská firma chce rozšíriť výrobu v Nitre: Vzniknúť má 200 pracovných miest

Výrobu v nitrianskom priemyselnom parku plánuje rozšíriť aj spoločnosť z Islandu. Výrobné kapacity chce rozšíriť už koncom tohto roka.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Islandská firma chce rozšíriť výrobu v Nitre: Vzniknúť má 200 pracovných miest
Zdroj: TASR

Slovenský premiér Robert Fico v hlavnom meste Islandu navštívil centrálu spoločnosti Marel, ktorá má výrobu aj v nitrianskom priemyselnom parku. Spoločnosť dodáva moderné zariadenia, systémy a služby pre priemysel spracovania rýb, mäsa a hydiny na viacerých kontinentoch. Fico označil firmu Marel za jeden z najlepších príkladov ekonomickej spolupráce medzi Slovenskom a Islandom.

Kapacity v Nitre budú rásť

Šéf firmy Arni Oddur Thordarson na stretnutí so slovenským premiérom informoval, že firma plánuje rozšíriť výrobu v Nitre. „Naša výroba sa pôvodne nachádzala na Islande, v Škandinávii a Holandsku, avšak Nitru považujeme platformu, ktorá môže ďalej rásť,“ uviedol Thordarson. „Výrobu v Nitre sme odštartovali v roku 2005. Dobrá správa je, že ideme rozširovať naše tamojšie výrobné kapacity už koncom tohto a začiatkom budúceho roka. S prípravnými prácami sme už začali,“ povedal Thordarson.

Pribudne 200 miest

Na otázku, či sa pri rozširovaní výroby na Slovensku neobáva nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily, šéf spoločnosti Marel odpovedal, že toto je celoeurópsky problém.

„Máme tam teraz 300 zamestnancov a chceme ich počet zvýšiť na 500. Je tam 50 000 voľných ľudí, musíme o nich zabojovať. Samozrejme však nezoberieme hocikoho,“ dodal šéf Marelu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame