Marek Pindeš Basketbal

Inpek UKF Nitra v semifinále extraligy žien

Basketbalová extraliga žien - štvrťfinále play-off - tretí zápas.

BK Inpek UKF Nitra – BK PU Bemaco Prešov 69:53 (12:15, 18:8, 18:12, 21:18) **- konečný stav série 2:1, Nitra postúpila do semifinále **Najviac bodov: Guzmanová 16, Sepulvedová a Dostyová po 13 – Ciappinová 15, Čižmárová a Wirthová po 7 TH: 13/9 – 24/15, trojky: 6 – 4, fauly: 21 – 13, rozhodovali: Ženiš a Fuska, 100 divákov

Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra nastúpili v rozhodujúcom štvrťfinálovom stretnutí proti súperkám z Prešova. Boli to práve Prešovčanky, kto začal duel lepšie. Prvú desaťminútovku vyhrali hostky 15:12. V druhej perióde sa však zverenkyne domáceho trénera Pospíšila začali strelecky presadzovať, čo sa odzrkadlilo aj na polčasovom skóre. Po dvadsiatich minútach hry viedla Nitra sedem bodovým rozdielom 40:33. Po zmene strán pokračovali Nitrianky v nasadení a dobrou hrou v obrane i v útoku nedovolili súperkám bodovo sa dotiahnuť a poprípade zdramatizovať zápas. V poslednej štvrtine domáce hráčky zodpovedným a koncentrovaným výkonom dotiahli stretnutie do víťazného konca 69:53. Nitra sa tak teší s z postupu do ďalšej fázy play-off, v ktorej čaká ňu najťažší súper – Dobrí Anjeli Košice.