Rastislav Búgel Samospráva

Hotel Nitra sa mal premeniť na nájomné byty: Mesto ho však nekúpi

Nitrianska radnica nekúpi Hotel Nitra, ktorý mestu ponúkla súkromná firma. Cena budovy na Novozámockej ulici bola 1,3 milióna eur bez DPH. Magistrát zvažoval možnosť, že objekt prestavia na nájomné byty.

Ilustračný obrázok k článku Hotel Nitra sa mal premeniť na nájomné byty: Mesto ho však nekúpi
Zdroj: Dnes24.sk

Podmienkou však bolo, že sa mestu podarí získať peniaze zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Zastupiteľstvo však napokon tento zámer neodsúhlasilo. Dôvodom boli termíny, do ktorých by nebolo možné pripraviť potrebnú dokumentáciu a žiadosť o zdroje zo ŠFRB. „My sme mali ambíciu, že by sme získali tie prostriedky, ale termín na predloženie žiadosti je do 15. marca a problém bol v tom, že by sme to nestihli spracovať,“ vysvetlil nitriansky primátor Jozef Dvonč. Podľa jeho slov sa radnica bude snažiť v priebehu roka pripraviť vlastný projekt výstavby nájomných bytov.

„Na našom vlastnom pozemku a tak, aby sme naň mohli získať peniaze zo ŠFRB,“ povedal Dvonč.

Nové byty pre mladé rodiny by mohli vzniknúť aj na Krčméryho ulici, kde už stojí dom pre seniorov. Na pozemku sú už vybudované inžinierske siete a je pripravený na ďalšiu výstavbu. „Mohla by to byť „dvojička“ domu pre seniorov, takže by sa iba zopakovalo to, čo tam už máme postavené. Myslím si, že tam by sme vedeli postaviť nové nájomné byty. Mohol by to byť celkom zaujímavý projekt,“ dodal Dvonč.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM