Aktualizované Marcel Mojžiš Krimi

Nehoda na výjazde z R1 obrazom: Pozrite si FOTKY z miesta nešťastia

Jeden mŕtvy a niekoľko zranených. To je bilancia dnešného nešťastia, ku ktorému došlo na výjazde z rýchlostnej cesty R1 Nitra – Juh krátko po ôsmej hodine ráno. Na mieste sa stala nehoda autobusu a dvoch kamiónov.

Ilustračný obrázok k článku Nehoda na výjazde z R1 obrazom: Pozrite si FOTKY z miesta nešťastia
Zdroj: TASR

Viliam Pánsky, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre, povedal, že v autobuse sedelo 31 detí, ktoré cestovali na športové podujatie.

Polícia o nehode

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Boženy Bruchterovej, k nehode došlo po tom, ako 53-ročný vodič nákladného auta pri vychádzaní z vedľajšej cesty nerešpektoval doprané značenie „stoj, daj prednosť v jazde“ a narazil do pravej strany autobusu, ktorý išiel po hlavnej ceste. „Dôsledkom nárazu bol autobus vysmerovaný a prešiel do protismeru, kde narazil do stojaceho nákladného motorového vozidla. Jeho 60-ročný vodič utrpel zranenia, ktorým podľahol,“ informovala Bruchterová.

V havarovanom autobuse sa v sprievode šiestich dospelých viezlo na futbalový zápas 31 detí vo veku 10 až 12 rokov. „Deväť z nich bolo prevezených na ošetrenie do nemocnice. Alkohol u vodiča autobusu a nákladného vozidla zistený nebol, u nebohého bude zisťovaný pri pitve. Škoda zatiaľ vyčíslená nebola,“ doplnila Bruchterová.

Úsek je stále uzavretý

Úsek cesty medzi Nitrou a obcou Cabaj-Čápor je stále uzavretý. Na mieste zasahuje aj sedem hasičov, ktorí sú podľa Viliama Pánskeho pripravení pomôcť pri čistení vozovky a odťahovaní poškodených vozidiel. „Pre prípad potreby je na mieste k dispozícii aj náš ťažký odťahovací automobil,“ dodal Pánsky.

Zábery z miesta nešťastia na výjazde z rýchlostnej cesty R1
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM