Hokejová tragédia pokračuje: Nitra prehrala aj na ľade MAC Újbuda

Nitrianski hokejisti vycestovali na zápas 5. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová tragédia pokračuje: Nitra prehrala aj na ľade MAC Újbuda
Zdroj: Rastislav Búgel

Nitra, ktorá nastúpila už aj s Krisom Versteegom, sa musela od úvodu brániť. Už v 4. minúte sa do sľubnej streleckej pozície dostal domáci Sofron, no ani na dvakrát neprekonal brankára Nagya. Jeho lapačka sa potom dvakrát zaskvela aj pri zakončení Szücsa. Hostia sa následne museli brániť v trojici, no aj túto situáciu ustáli. Postupne Nitra vyrovnala hru, v 17. min sa v nebezpečnej pozícii ocitol Buček, jeho strelu zneškodnil pozorný Bálisz. V závere tretiny sa neujali ani koncovky Šišku a Čaládiho.

Bezgólový stav vydržal do 24. minúty, keď Nitru poslal do vedenia Scheidl. Hostia mali možnosť navýšiť svoj náskok v presilovke po tom, čo domáci Sofron dostal trest na 2+2 minúty. Lenže MAC sa nielenže v oslabení obránil, ale dokázal aj gólovo udrieť zásluhou Klempu, ktorý vyrovnal na 1:1. Gólovo úrodnú pasáž podčiarkol Kollár, ktorý v 35. minúte poslal Nitru opätovne do vedenia. Z neho sa tešili „corgoni“ len krátko, o 39 sekúnd neskôr znovu zrovnal misky váh Schlekmann.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Dramatický zápas vygradoval v treťom dejstve. V 44. min Nitrania zle striedali a pykali za príliš veľa hráčov na ľade, ich vylúčenie potrestal v presilovke Sofron – 3:2. MAC sa od tohto momentu snažil zbytočne neotvárať hru a čakal na prípadné chyby súpera. V 56. minúte však neustrážil Bučeka, ktorý po asistencii K. Versteega vyrovnal na 3:3. Rozhodnutie napokon padlo minút a pol pred koncom tretej tretiny, keď Klempa svojím druhým gólom v zápase poslal domácich do vedenia. MAC už v závere tesný náskok ubránil a vydoloval tri body.

MAC Újbuda – HK Nitra 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 33. Klempa (K. Nagy), 35. Schlekmann (Bodó, Garát), 45. Sofron (Klempa, Strech), 59. Klempa (Strech) – 24. Scheidl (Yellow Horn, Blackwater), 35. Kollár (M. Versteeg), 56. Buček (K. Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Kókai – Crman, Soltész, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 325 divákov.

MAC Újbuda: Bálizs – Carlisle, Macaulay, Garát, Busenius, Pozsgai, Orbán, Schlekmann, Fejes – Orban, Strech, Sofron – Szücs, Terbócs, Klempa – Szigeti, Pitt, Bodó – Kreisz, K. Nagy, Loczi

HK Nitra: A. Nagy – McNally, M. Versteeg, Mezei, Morrison, Pupák, Kubka, Rácz, Hrušík – K. Versteeg, Kollár, Buček – Blackwater, Yellow Horn, Scheidl – Fominych, J. Minárik, Csányi – Čaládi, Šiška, Lušňák

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.