Hokejová Nitra sa dočkala: Pred domácim publikom získala prvé body, FOTO

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu uchmatli prvé tohtosezónne body. Podarilo sa im to proti Michalovciam.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová Nitra sa dočkala: Pred domácim publikom získala prvé body, FOTO
56

Po troch prehrách v rade Nitra na domácom štadióne hostila súpera z Michaloviec. Corgoni potrebovali bodovať, na ich konte pre zápasom svietila nula.

Bola to práve Nitra, ktoré sa dočkala prvého gólu. V 17. minúte sa o to postaral Filip Bajtek (1:0). Hostia odpovedali v 31. minúte zásluhou Pearsona a o sedem minút neskôr ich posielal do vedenia Bjalončík (1:2).

Domáci však zbrane nezložili. Štyri minúty pred koncom tretej tretiny opäť diváci roztočili šále nad hlavami. Na 2:2 vyrovnával Samo Buček, ktorý Nitre zabezpečil prvý tohto sezónny bod. Nitra získala ešte jeden, keďže v predĺžení skóroval Gates a Corgoni porazili Michalovce 3:2.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse), 38. Bjalončík (Pearson)

Zápas sledovalo: 1 995 divákov

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp