Správy

Hokejová hala na Klokočine je už dlhšie ZATVORENÁ: Získa ju do vlastníctva mesto?

Mesto Nitra zvažuje možnosť, že od súkromného vlastníka získa zimný štadión na sídlisku Klokočina.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová hala na Klokočine je už dlhšie ZATVORENÁ: Získa ju do vlastníctva mesto?
16
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič , Dnes24.sk

Mestskí poslanci už pred časom schválili uznesenie, podľa ktorého majú zástupcovia radnice rokovať s majiteľmi štadióna o tom, za akých podmienok by hala s ľadovou plochou prešla do majetku mesta.

S iniciatívou na získanie štadióna prišiel mestský poslanec Ľubomír Moravčík, podľa ktorého sú v Nitre obmedzené možnosti na korčuľovanie verejnosti i športovcov. „Kúpou tohto zimného štadióna by sa vytvorili podmienky na verejné korčuľovanie a tiež pre deti materských a základných škôl,“ skonštatoval.

V prevádzke väčšinu roka

Podľa Moravčíka môže byť zimný štadión na Klokočine v prevádzke 11 mesiacov v roku. „V režime od septembra do mája môže fungovať pre verejnosť, školy a amatérsku hokejovú ligu, plus je tam nejaká mesačná júnová údržba. Potom je komerčne veľmi zaujímavý júl, keď je veľký dopyt po kempoch, či už krasokorčuliarskych alebo hokejových. August je už zaujímavý pre HK Nitra, ktorý by tu mohol trénovať, a veľkú halu, ktorá je energeticky náročná, by tak mohli spustiť až od septembra,“ vysvetlil Moravčík.

Poukázali na problémy

Viacerí mestskí poslanci však upozornili na veľké prevádzkové náklady haly i na ďalšie problémy. „Sumy za prevádzku sú naozaj vysoké. Chceme rozširovať kapacity haly, ale počet parkovacích miest v jej okolí je minimálny. Projekt tohto štadióna bol pred rokmi nedoriešený. Navyše, keď sme si prečítali nájomné zmluvy, mesto tak či tak po skončení sa nájmu pozemku musí halu odkúpiť,“ upozornil mestský poslanec Pavol Obertáš.

Primátor Marek Hattas súhlasí s tým, aby sa preskúmali možnosti, za akých by mohla ľadová plocha prejsť do majetku mesta. „Treba pozrieť znenie zmluvy, širšie vzťahy, ekonomiku, parkovanie a ďalšie okolnosti. Dnes neschvaľujeme to, či halu ideme kupovať alebo prenajímať, ale poďme sa na to pozrieť a potom sa rozhodneme,“ povedal Hattas.

Súhlas s výstavbou zimného štadióna na Škultétyho ulici dalo mesto súkromnému vlastníkovi ešte v roku 2010. V pôvodnom zámere žiadal investor od radnice prenájom pozemkov pod štadiónom za jedno euro na dobu 30 rokov. Po tomto období plánoval štadión bezplatne odovzdať do majetku mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Hokejová hala na Klokočine
16
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM